Przed meczem Włókniarzy w Bydgoszczy

Już dziś w ramach 2. kolejki polskiej Ekstraligi Żużlowej w Bydgoszczy odbędzie się spotkanie, w którym miejscowa Polonia podejmować będzie częstochowski Złomrex Włókniarz. Początek spotkania zaplanowany jest na godzinę 17:00. Transmisję przeprowadzi stacja Polsat Sport.

W ubiegłorocznym sezonie drużyny z Częstochowy i Bydgoszczy spotykały się cztery razy. W 6. kolejce rundy zasadniczej „Lwy” pokonały na swoim torze Polonię 54:36. Natomiast w rewanżu w Bydgoszczy padł wynik remisowy 45:45. Kolejne pojedynki tych drużyn rozgrywane były w drugiej rundzie rozgrywek. Najpierw żużlowcy z Częstochowy udali się do Bydgoszczy, gdzie ulegli drużynie gospodarzy 33:55. Zaś w rewanżowym spotkaniu drugiej rundy górą byli częstochowanie, wygrywając 8 punktami w stosunku 49:41.

Bydgoszczanie po wygranej w Zielonej Górze z tamtejszym ZKŻ-em Kronopol 46:43, chcą za wszelką cenę jutrzejszy mecz wygrać i objąć tym samym pozycję lidera tabeli. Częstochowianie natomiast chcą także wywiązać się zadania i wygrać jutrzejszy pojedynek. Nie będzie to jednak łatwe zadanie dla naszych żużlowców, gdyż „Gryfy” zawsze były mocne na swoim torze i nie raz wygrywały pojedynki nawet z tymi najlepszymy drużynami.

W ekipie miejscowej pojadą na pewno Andreas Jonsson i Michał Szczepaniak, którzy potwierdzili swoją wysoka formę w meczu w Zielonej Górze. Bydgoskich kibiców nie powinni też zawieść Rafał Okoniewski oraz juniorzy – Krzysztof Buczkowski i Marcin Jędrzejewski.

W drużynie gości liderami będą Greg Hancock i Sebastian Ułamek. Kibice częstochowscy zastnawiają się jak się zaprezentuje ich ulubieniec – Sławomir Drabik oraz nowy nabytek klubu – Edward Kennett, którzy pokazali, że w tym sezonie mogą być mocnymi punktami Włókniarza.

Przypuszczalne składy:

Złomrex Włókniarz Częstochowa:
1. Sławomir Drabik
2. Antonio Lindbaeck
3. Sebastian Ułamek
4. Lee Richardson
5. Greg Hancock
6. Edward Kennett
7. Mateusz Szczepaniak

Polonia Bydgoszcz:
1. Mariusz Staszewski
2. Joonas Davidsson
3. Rafał Okoniewski
4. Michał Szczepaniak
5. Andreas Jonsson
6. Marcin Jędrzejewski
7. Krzysztof Buczkowski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *