Andrzej Szewiński odchodzi z AZS Częstochowa

Jak informuje Rada Nadzorcza Klubu Sportowego AZS Częstochowa, za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej wczoraj doszło do zmiany na stanowisku Prezesa Klubu. Posadę stracił Andrzej Szewiński (37l.), a jego miejsce zajął dotychczasowy Wiceprezes, Konrad Pakosz. Natomiast na miejsce Wiceprezesa oddelegowany z Rady Nadzorczej został Roman Lisowski, który „sterował” już klubem z Częstochowy w latach 2002-2005.

Szewiński to były znakomity siatkarz, syn Pani Ireny Szewińskiej. Pochodzi z Warszawy, jednak większość swojej kariery spędził pod Jasną Górą. Do zarządu Klubu trafił tuż po zakończeniu kariery sportowej, czyli w 2005 roku. Początkowo sprawował funkcję Dyrektora Sportowego, jednak w połowie sezonu, po dymisji Krzysztofa Wachowiaka objął stołek prezesa.

Konrad Pakosz to były dziennikarz lokalnego Radia FON, gdzie wespół z Markiem Magierą tworzył redakcję sportową. Od roku 2005 do dnia dzisiejszego pełnił funkcję Wiceprezesa Klubu. Odpowiedzialny był również za kontakt z mediami. Obecnie komentuje spotkania Ligi Światowej w Polsacie Sport. Teraz przed Pakoszem stoi bardzo trudne zadanie, nadchodzący sezon będzie niezwykle trudny. Rywale znacząco się wzmocnili, natomiast Wkręt-met Domex AZS Częstochowa pozostawił niemal niezmieniony skład w stosunku do poprzedniego sezonu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *