Pierwszy ćwierćfinał Gold Trophy w Częstochowie

Wczoraj w Częstochowie rozegrane zostały dwa turnieje eliminacyjne w ramach 7. edycji Gold Trophy. W 1. rundzie zwyciężył Jeppe Shmidt, drugą lokatę zajął Emil Norret, a trzecią Simon Fischer, który w biegu barażowym bezkonkurencyjnie zwyciężył z Jensenem.

W 2. ćwierćfinale z kolei najlepszy okazał się Taylor Poole. Drugie miejsce zajęła Michaele Scholler, a trzecie Pontus Aspgren.

Zawodnicy do prezentacji 1. ćwierćfinału wyszli o godzinie 14:45, a tegoroczne GT wiceprezydent miasta Częstochowa – Pan Jacek Betnarski.

Do półfinałów z reprezentantów Polski awansowali jedynie Kamil Cieślar oraz Szymon Woźniak, który podczas 2. turnieju kwalifikacyjnego w biegu barazowym o 9. miejsce pokonał Jacoba Thorsella. Trzeci ćwierćfinał już jutro o godzinie 16:30.

Bieg po biegu:

I.
Pod taśmą startową ustawili się (od krawężnika): Jeppe Schmidt, Jasmin Ilijaś, Jakub Bukhave oraz Darcy Ward. Najlepiej spośród wymienionych zawodników wystartował Schmidt, który bez najmniejszych problemów poradził sobie z Wardem i Bukhavem, którzy metę minęli odpowiednio na drugim i trzecim miejscu. Wykluczony za dotknięcie taśmy został Ilijaś.

II.
W gonitwie drugiej najlepszy start zaliczył Joel Larsson, jednak po zewnętrznej części toru został wyprzedzony przez Mikkela Jensena i Szwed musiał się pogodzić drugą lokatę. Trzeci przyjechał David Nilsen. Sędzia zawodów – Marek Wojaczek wykluczył z powtórki biegu Kamila Cieślara, ponieważ zanotował upadek.

III.
Bardzo dobra jazda Simona Fischera, na dystansie walkę próbuje z nim nawiązać Emil Norret, ale nie udaje mu się dogonić reprezentanta Danii. Jeden punkt w tym biegu zainkasował Clinton Dennis, natomiast żadnego punktu nie zdobył kolejny z jeźdźców „biało-czerwonych” – Mateusz Liszka.

IV.
Pierwszą serię startów zakończył wyścig czwarty, w którym dobrze wystartował Mathias Thornblom i to on zapisał na swoim koncie trzy „oczka”. Drugą lokatę zajął Nikolaj Jakobsen, który na starcie był lepszy od Damiana Synowca. Wykluczony został Lasse Krach.

V.
Swoje drugie biegowe zwycięstwo w zawodach odniósł Jeppe Schmidt. Jadący na drugiej pozycji Joel Larsson, popełnił błąd na 2. łuku w czwartym okrążeniu i atakiem przy krawężniku wykorzystał to Fischer. Czwarty był Kragh.

VI.
Gonitwa szósta to zacięta walka pomiędzy Emilem Norretem, a Mikkelem Jansenem, zwycięsko z tej rywalizacji wyszedł Norret i to on zdobył 3 punkty. Zdublowany został Jasmin Ilijaś, natomiast wykluczony za dotknięcie taśmy – Damian Synowiec.

VII.
Pewna wygrana Jakobsena. Po dobrym starcie na czwartą pozycję spadł niestety Mateusz Liszka, którego wyprzedzili odpowiednio: David Nielsen i Jacob Bukhave.

VIII.
W gonitwie ósmej pod taśmę startową w ciągu 2 minut nie ustawił się Darcy Ward i w związku z tym Pan Marek Wojaczek musiał go wykluczyć. Tak więc w powtórce wyścigu wystąpili: Kamil Cieślar, Clinton Dennis i Mathias Thornblom. Z pierwszego zwycięstwa w zawodach mógł się cieszyć Cieślar, który zanotował najlepszy start spośród trójki żużlowców. Dwa „oczka” zainkasował Thornblom, a jedno Clinton.

IX.
Najlepiej ze startu wyszedł Mikkel Jensen i zasłużenie zwyciężył w tym biegu. Na pierwszym okrążeniu Schmidt wyprzedził Thornbloma, a nie liczący się w walce o punkty w tym wyścigu Mateusz Liszka minął linie mety jako czwarty.

X.
Szanse na zdobycie choć jednego punktu miał Jasmin Iljaś, jednak po raz drugi sędzia Wojaczek wykluczył go w całym turnieju za dotknięcie taśmy. W gonitwie wygrał Jakobsen, drugi Larsson, a trzeci po upadku do mety przyjechał Clinton.

XI.
Przed 11. biegiem pod taśmą ustawili się: Kamil Cieślar, Simon Fischer, Jacob Bukhave oraz Damian Synowiec i w takiej kolejności cała czwórka minęła linię mety.

XII.
Bez historii, zwyciężył Emil Norret przed Lasse Kraghem, Davidem Nielsenem i Dacy Wardem.

XIII.
Bieg 13. to bardzo dobra jazda Nilsena, który wygrał w tej gonitwie. Drugie miejsce po walce z Dennisem Clintonem przypadło Jeppe Schmidtowi. Czwarty przyjechał Synowiec.

XIV.
W czwartym okrążeniu na ostatniej prostej gonitwy 14. Kamil Cieślar próbował wygrać z Kraghem, ale ta sztuka Polakowi się nie powiodła.

XV.
W biegu 15. bezkonkurencyjny był Emil Norret. W pierwszym okrążeniu na drugim łuku Larssona zaatakował Thorblon i po udanej próbie ataku przechodzi na drugie miejsce. Czwarty metę mija Bukhave.

XVI.
Zasłużenie wygrywa Jensen, który popisał się dobrym startem. Za plecami Szweda linię mety minęli kolejno: Fischer, Ward i Jakobsen.

XVII.
W wyścigu 17. spośród czwórki jeźdźców: Jeppe Schmidt, Kamil Cieślar, Nikolaj Jakobsen i Emil Norret, najlepiej spod taśmy startował „wystrzelił” Schmidt i to on zdobył trzy punkty. Tym samym Niemiec zapewnił sobie wygraną w zawodach. Drugi linię mety minął Jakobsen, trzeci Norret, a czwarty Cieślar.

XVIII.
Najlepiej wystartował Simon Fischer, ale na 1. wirażu w pierwszym okrążeniu, Niemiec został „objechany” przez Davida Nilsena. Dwa ostatnie miejsca w wyścigu zajęli odpowiednio Mathias Thornbolm i Jasmin Ilijaś.

XIX.
Gonitwa 19. to zdecydowane zwycięstwo Jacoba Bukhawa. Toczyła się też zacięta walka między Lassem Kraghem i Denisem Clintonem. Górą w tej rywalizacji okazał się Kragh. Czwartą lokatę zajął Mikkel Jensen.

XX.
W ostatniej gonitwie imprezy zwyciężył Darcy Ward, bowiem w pierwszym okrążeniu wyprzedził Joeala Larssona i do końca biegu prowadzenia nie oddał. Trzeci przyjechał do mety Damian Synowiec, a czwarty Mateusz Liszka.

Na szczegółową relację z 2. turnieju eliminacyjnego Gold Trophy zapraszamy wkrótce!

Wyniki I eliminacji:
1. Jeppe Schmidt (Dania) – 13 (3,3,2,2,3)
2. Emil Norret (Dania) – 12 (2,3,3,3,1)
3. Simon Fischer (Dania) – 11+3 (3,2,2,2,2)
4. Mikkel B. Jensen (Dania) – 11+2 (3,2,3,3,0)
5. Nikolaj Jakobsen (Dania) – 10 (2,3,3,0,2)
6. David Nilsen (Szwecja) 10 – (1,2,1,3,3)
7. Mathias Thornblom (Szwecja) – 9 (3,2,1,2,1)
8. Joel Larsson (Szwecja) 9 – (2,1,2,1,3)
9. Kamil Cieślar (Polska) 8 – (u,3,3,2,0)
——————————————————
10. Lasse Kragh (Dania) 7 – (w,0,2,3,2)
11. Jacob Bukhave (Dania) – 6 (1,1,1,0,3)
12. Darcy Ward (Australia) 5 – (2,w,0,1,2)
13. Clinton Dennis (Australia) 5 – (1,1,1,1,1)
14. Damian Synowiec (Polska) 2 – (1,t,0,0,1)
15. Mateusz Liszka (Polska) 1 – (0,0,0,1,0)

16. Jasmin llijaś (Chorwacja) 0 – (t,w,t,0,0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *