„Lwy” pożarły „Gryfy” – relacja z meczu Złomrex Włókniarz – Polonia Bydgoszcz

W spotkaniu żużlowej Ekstraligi, Złomrex Włókniarz Częstochowa po ciekawym pojedynku pokonał na swoim terenie Polonię Bydgoszcz 50:40. Dzięki tej wygranej „Lwy” zgarnęły trzy punkty i tym samym mają zapewnione miejsce w czołowej szóstce. Drużyna Polonii do Częstochowy przyjechała w osłabionym składzie, bez swojego lidera – Andreasa Jonssona, za którego stosowane było zastępstwo zawodnika.

Zawody rozpoczęły się od wygranej na 5:1 pary bydgoskiej – Krzysztofa Buczkowskiego i Marcina Jędrzejewskiego, w wyścigu pierwszym. Bydgoszczanie w pokonanym polu pozostawili Mateusza Szczepaniaka i Lewisa Bridgera. Kolejne biegi kończyły rezultatem remisowym 3:3 i po sześciu gonitwach „Gryfy” prowadziły z „Lwami” 20:16. Częstochowianie zaczęli nadrabiać straty w biegu 7., kiedy to bezkonkurencyjni byli Sławomir Drabik i Greg Hancock, którzy pokonali podwójnie Rafała Okoniewskiego oraz Krzysztofa Buczkowskiego. W kolejnej gonitwie najlepszy okazał się Lukas Dryml. Drugi do mety przyjechał Jonas Davidsson, a zaciętą walkę o 3. miejsce stoczyli bracia Mateusz i Michał Szczepaniakowie. Lepszy w tej konfrontacji okazał się Mateusz, który na trzecim okrążeniu wyprzedził Michała. W gonitwie dziewiątej najlepiej spod taśmy startowej wyszedł Greg Hancock i wydawało się, że Amerykanin linię mety minie jako pierwszy. Jednak „Herbiego” na dystansie wyprzedził Klecha i to on zainkasował trzy punkty w tym biegu. Jeden punkt zdobył w tej gonitwie Sławomir Drabik, który atakiem po zewnętrznej wyprzedził Rafała Okoniewskiego. W wyścigu 10. mimo dotknięcia taśmy Jonas Davidsson nie został wykluczony z powtórki biegu i odbyła się ona w pełnej obsadzie. W powtórce gonitwy najlepszym startem popisał się Davidsson i zasłużenie zwyciężył w tej gonitwie. O sporym pechu może mówić Marcin Jędrzejewski, który stracił drugą pozycję na rzecz Sebastiana Ułamka oraz Lee Richardsona. Po dziesięciu biegach na tablicy wyników wisiał rezultat 31:29 dla gospodarzy. Po wyścigu 11. „Lwy” zwiększyły przewagę z dwóch do sześciu punktów, bowiem Sławomir Drabik i Lukas Dryml pokonali na 5:1 Krzysztofa Buczkowskiego, który zmienił Michała Szczepaniaka, oraz Rafała Okoniewskiego. Włókniarz prowadził już 36:30. Biegi: 12., 13. oraz 14. zakończyły wynikiem 3:3 i było już pewne, że miejscowi wygrają w tej potyczce, bo prowadzili 45:39. Nie było jednak wiadomo, kto zdobędzie punkt bonusowy. Zadecydował o tym bieg 15., w którym zwyciężył Lukas Dryml, o drugie miejsce walczyli Sławomir Drabik oraz Jonas Davidsson, w rywalizacji tej lepszy był „Slammer” i dzięki temu włókniarze wygrali ten wyścig 5:1, a cały mecz 50:40.

Tuż po zakończeniu biegu 15. kibice częstochowskiego Włókniarza mieli okazję podziękować zarówno Lukasowi Drymlowi, jak i Sławomirowi Drabikowi za wspaniałe widowisko na „Arenie Częstochowa”.

Liderem częstochowian był z pewnościa Lukas Dryml, który wywalczył 13 punktów. Równie dobrze zaprezentowali się Sławomir Drabik i Lee Richardson, którzy zdobyli odpowiednio 11 i 10 „oczek”. Nienajlepiej spisywał się Greg Hancock, po którym spodziewano się znacznie lepszej postawy. „Herbie” zgromadził 5 punktów.

W drużynie bydgoskiej świetny występ zaliczył Jonas Davidsson, dla którego był to pierwszy występ na stadione przy ul. Olsztyńskiej 79. 23-letni Szwed uzbierał 16 „oczek” w siedmiu swoich startach. Wspierał go dzielnie Krzysztof Buczkowski – zdobywca 11 punktów w sześciu biegach.