Włókniarz chce ściągnąć Davidssona

Pozyskaniem Jonasa Davidssona z Polonii Bydgoszcz zainteresowani są działacze częstochowskiego Złomrexu Włókniarza. Marian Maślanka na łamach Gazety Wyborczej przyznał, że Szwedowi odpowiada bardzo tor w Częstochowie, a w przyszłym sezonie widzi go w swojej drużynie.

„To, co w niedzielę wyczyniał Davidsson w Częstochowie, to było coś pięknego” – mówi Maślanka – „Po słabszym starcie potrafił wyprzedzać na trasie tak znanych żużlowców, jak Sebastian Ułamek i Lee Richardsson. I to w swoim debiucie na tym obiekcie” – dodaje.

To nie jest jednak pierwszy udany występ Davidssona w tym sezonie, który w szwedzkiej Elitserien reprezentuje barwy Rosppigarny Hallstavik, natomiast w angielskiej Elite League Reading Bulldogs. Udane występy notował również w Drużynowych Pucharze Świata, co prawda reprezentacja „Trzech Koron” nie awansowała do finału, ale Davidsson był jednym z najlepiej jeżdżących zawodników swojej ekipy.

Pierwsze występy na torach Ekstraligi w 2007 sezonie nie były udane w wykonaniu Jonasa. W inauguracyjnym meczu w Zielonej Górze liczono powszechnie, że wywalczy kilka punktów, bowiem jeździł w ZKŻ-cie w roku ubiegłym, jednak prawda stała sie inna i zawody zakończył z zerowym dorobkiem. Równie słaby występ zaliczył podczas pojedynku z Marmą Rzeszów. Osłabieni bydgoszczanie brakiem Andreasa Jonssona przegrali ten mecz, a Davidsson zdobył dla „Gryfów” tylko jedno „oczko”. – „Davidsson się skompromitował” – mówił wówczas Leszek Tillinger – prezes Polonii.

Prezes Maślanka zapewnia, że pomysł o sprowadzeniu Szweda do Częstochowy nie jest nowością – „Dwa lata temu Jonas był już bardzo blisko Włókniarza. Ostatecznie nic z tego nie wyszło, ale teraz będziemy kontynuować temat. Dosyć dobrze znam się zresztą z jego ojcem, zajmę się tym wszystkim na spokojnie po sezonie. Na razie to były tylko takie luźne rozmowy” – twierdzi Maślanka.

Działacze bydgoscy nie przejmują się jak na razie doniesieniami ze „Świętego Miasta”. – „Polonia również jest zainteresowana wieloma zawodnikami” – mówi prezes Tillinger. Czy wśród nich znajduje się też Jonas Davidsson? – „Jeszcze trwają rozgrywki i ja się nie będę w tej sprawie teraz wypowiadał – odpowiada.”

źródło: gazeta.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *