Czy „Lwy” obronią tytuł?

Przed nami kolejne żużlowe emocje na „Arenie Częstochowa”. Jutro bowiem o godzinie 19:00 rozegrany zostanie finał Mistrzostw Polski Par Klubowych, w ktorym oprócz gospodarzy imprezy(częstochowian) wystapią drużyny z miast: Leszna, Tarnowa, Zielonej Góry, Torunia Wrocławia i Gdańska.

Częstochowskie „Lwy” pomimo, że startują na swoim torze nie sę faworytami tego turnieju, gdyż Sebastian Ułamek i Sławomir Drabik są daleko od formy, jaką prezentowali przynajmniej na początku sezonu. Jednak jak pokazał ubiegłoroczny finał MPPK w Bydgoszczy, wyznaczanie faworyta turnieju nie zawsze musi się przekładać na końcowy wynik. Wówczas faworytami na zdobycie złotego medalu MPPK byli zawodnicy miejscowej Polonii, w składzie z Andreasem Jonssonem i Piotrem Protasiewiczem. Lepsi od jeźdźców znad Brdy okazali się jednak żużlowcy Złomrexu Włókniarza Częstochowa na czele z Sebastianem Ułamkiem i Sławomirem Drabikiem, którzy zdominowali zeszołoroczny finał.

Faworytami jutrzejszej imprezy są z pewnością ekipy Unii Leszno i Unii Tarnów. Trzon Byków tworzyć będą Damian Baliński i Krzysztof Kasprzak, którzy w pojedynku 12. kolejki Ekstraligi Żużlowej na torze w Częstochowie poprowadzili leszczyński „team” do zwycięstwa i nie wykluczone, że podobnie może być jutro. Zabraknie za to Jarosława Hampela, który podczas meczu szwedzkiej Elitserien pomiędzy Dackarną Mallila, a VMS Elit Vetlanda zanotował groźnie wyglądający upadek i w efekcie złamał kość przedramienia. Siłę „Jaskółek” z kolei stanowić będą najlepszy polski żużlowiec – Tomasz Gollob oraz Rune Holta, który reprezentował już w przeszłości barwy częstochowskich „Lwów”.

W walce o podium nie zrezygnują także zespoły ZKŻ-u Zielona Góra i Unibaxu Toruń. Zielonogórzanie mają utytułowanych polskich żuzlowców, jakimi są Piotr Protasiewicz i znany wszystkim częstochowskim kibicom – Grzegorz Walasek. Unibax natomiast ma w swoim zestawieniu takich zawodników jak Robert Kościecha czy Wiesław Jaguś. Obaj jeźdźcy pokazują, że powracają do dobrej formy, sprzed początku bieżącego sezonu.

Czy częstochowianom uda się powtórzyć sukces z ubiegłego roku? Odpowiedź na to pytanie poznamy w dniu jutrzejszym.

Awizowane składy drużyn:

Złomrex Włókniarz Częstochowa
Sebastian Ułamek
Sławomir Drabik
Mateusz Szczepaniak

Unia Leszno
Krzysztof Kasprzak
Jarosław Hampel
Damian Baliński

Unia Tarnów
Rune Holta
Tomasz Gollob
Janusz Kołodziej

Kronopol Zielona Góra
Grzegorz Walasek
Piotr Protasiewicz
Zbigniew Suchecki

Unibax Toruń
Wiesław Jaguś
Robert Kościecha
Karol Ząbik

Atlas Wrocław
Tomasz Jędrzejak
Tomasz Gapiński
Krzysztof Słaboń

Lotos Gdańsk
Tomasz Chrzanowski
Krzysztof Jabłoński
Artur Pietrzyk

źródło: inf. własna/ckmwlokniarz.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *