Woffinden i Kowalczyk najlepsi w turnieju par

Dziś na stadionie miejskim – „Arenie Częstochowa” odbył się turniej par z udziałem zawodników z Częstochowy, Rzeszowa, Krosna i Opola. Początkowo miał być to sparing pomiędzy miejscowym Złomrexem Włókniarzem, a rawickim Kolejarzem. Rawiczanie nie mogli jednak przyjechać pod Jasną Górę w związku z czym częstochowscy sternicy postanowili rozegrać turniej par.

W zawodach najlepszym duetem okazała się para Woffinden – Kowalczyk, która zgromadziła 19 punktów. Największe wrażenie, wśród sympatyków częstochowskich „Lwów”, sprawił przedewszystkim Australijczyk, bowiem wywalczył płatny komplet (11 „oczek” i jeden bonus). Mało tego, po nienajlepszych startach potrafił nadrabiać straty na dystansie. Przykładem mógłby być ostani wyścig turnieju, w którym to Woffinden po znakomitej szarży przedarł się z czwartej na pierwszą pozycję.

Drugie miejsce, z dorobkiem 13 punktów, zajęła ekipa rzeszowskiej Marmy I. Liderem „Żurawi” był Marcin Leś – zdobywca 7 „oczek” i dwóch bonusów.

Pechowcem dzisiejszej imprezy można nazywać Marcina Piekarskiego, który w swoich dwóch pierwszych startach zanotował upadki, jadąc na drugich pozycjach. Gdyby nie te upadki popularny „Pieki” zdobyłby prawdopodobnie 10 punktów, a nie 6. Zespół, w którym jeździł Piekarski, Włókniarz Częstochowa/Kolejarz Opole uplasował się na trzeciej lokacie.

Nie liczące się w walce o czołowe pozycje, w całych zawodach, drużyny Marmy Rzeszów II i KSŻ-tu Krosno zajęły kolejno czwarte i piąte miejsce.

Zgodnie z zapowiedziami zaraz po zakończeniu imprezy kibice udali się do parku maszyn, by zjeść wraz z działaczami i zawodnikami Włókniarza Częstochowa kiełbaskę na gorąco, a także z nimi porozmawiać na temat kończącego się sezonu 2007.

Wyniki:
1. Włókniarz Częstochowa 19 pkt.
Tai Woffinden 11+1 (3,2*,3,3)
Mateusz Kowalczyk 8+2 (2*,3,2*,1)

2. Marma Rzeszów I 13 pkt.
Marcin Leś 7+2 (2*,2*,1,2)
Grzegorz Szyszka 6 (3,3,0,d/start)

3. Włókniarz Częstochowa/Kolejarz Opole 11 pkt.
Marcin Piekarski 6 (u/2,u/2,3,3)
Tomasz Schmidt 5 (1,2,1,1)

4. Marma Rzeszów II 9 pkt.
Dawid Lampart 5 (-,-,2,3)
Mateusz Szostek 4+1 (1,1,0,2*)

5. KSŻ Krosno 8 pkt.
Piotr Jędrzejkiewicz 3 (1,0,0,2)
Przemysław Dądela 5 (3,1,1,0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *