Przed meczem w Warszawie

Jutro odbędą się pierwsze spotkania 2. kolejki Polskiej Ligi Siatkowki. W jednym z nich Wkręt-met Domex AZS Częstochowa rozegra pojedynek w Warszawie, gdzie zmierzy sie z tamtejszą J.W. Construction Politechniką.

Tegoroczny sezon częstochowianie rozpoczęli od wymęczonego zwycięstwa z Jadarem Sport Radom. Jutrzejszy rywal AZS-u z pewnością będzie bardziej wymagającym przeciwnikiem od Jadaru, bowiem warszawianie wyjdą na parkiet w najsilniejszym składzie z Radosławem Rybakiem, Przemysławem Michalczykiem i Pavlem Chudikiem na czele. Jednak podopieczni Radosława Panasa na pewno łatwo nie odpuszczą i będą walczyć o każdy punkt.

Nie jest pewny, w tym meczu, występ kapitana częstochowskiego zespołu -Krzysztofa Gierczyńskiego, który ostatnio nabawił się lekkiego urazu kolana. Ponadto niewiadomo, kto zagra w wyjściowej szóstce częstochowskiej drużyny na pozycji atakującego. Bartosz Janeczek bowiem znakomicie zagrał na początku potyczki z Jadarem (zdobył kilka punktów z zagrywki). Potem jednak popełniał błędy i zmienił go Brook Billings, który w tym spotkaniu zaprezentował się przyzwoicie

Siatkarze Politechniki z kolei po nie udanym meczu z Mlekpol AZS Olsztyn (przegrali 0:3) na pewno będą chcieli sie zrehabilitować i pokazać swoim kibicom, że nie można ich jeszcze skreślać. Oprócz wspomnianych wcześniej Rybaka, Michalczyka i Chudika siłę zespołu ze stolicy stanowi również Mark Siebec.

Czy „Akademicy” odniosą drugie zwycięstwo w tym sezonie w Polskiej Lidze Siatkówki? Zobaczymy. Początek spotkania o godzinie 18:30. Tranmisję z tego pojedynku przeprowadzi stacja Polsat Sport.

Składy na to spotkanie nie są jeszcze znane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *