Dramatyczne zwycięstwo Rakowa

Niezawodny Maksymilian Rogalski i świetny Grzegorz Cyruliński dali drużynie Rakowa 3 punkty z trudnego wyjazdowego meczu do Legnicy. Wciąż dobrze spisuje się jednak Gawin i to drużyna z Królewskiej Woli jest liderem grupy 3 III ligi.

To był ostatni jesienny wyjazd dla kibiców Rakowa. W ostatnim meczu w Głogowie nie zostaną bowiem wpuszczeni na remontowany stadion. Kibice nie zawiedli się, bo nie tylko obejrzeli zwycięstwo swojej drużyny, ale także byli świadkami niebywałych emocji. Już od początku obie drużyny rzuciły się do ataku. Początkowo dominowali goście, ale „Miedzianka” od 20.minuty zaczęli bombardować bramkę nieomylnego tego dnia Cyrulińskiego. Przewaga gospodarzy nie została więc udokumentowana golem. W ostatniej akcji I połowy gola zdobyli za to piłkarze Rakowa. Grzegorz Skwara w swoim stylu szybkim wykonaniem rzutu wolnego uruchomił Rogalskiego co zaskoczyło nieco obrońców. Nieporadność rywali wykorzystał najlepszy strzelec Rakowa w tegorocznych rozgrywkach i do szatni piłkarze Miedzi schodzili ze spuszczonymi głowami.

Po przerwie legniczanie wrócili już jednak do bojowych nastrojów i starali się odrobić stratę. Kolejne próby i kolejne zmiany nie dawały jednak efektów. Rozstrzygnięcie miała przynieść ostatnia akcja meczu. Napastnik gospodarzy Damian Misan przewracany w polu karnym wywalczył dla swojego zespołu rzut karny. Do piłki podszedł sam poszkodowany, ale pomimo dobrego uderzenia gola nie zdobył. jego intencję świetnie wyczuł bowiem Grzegorz Cyruliński, który Misanowi przeszkodził jeszcze przy dobitce stając się tym samym bohaterem częstochowskich kibiców.

To zwycięstwo pokazało, że wygrana z Kluczborkiem nie była dziełem przypadku. Tym razem rozmiar i styl nie był już tak przekonujący, ale 3 punkty pojechały do Częstochowy i to jest najważniejsze. Teraz przed drużyną trenera Olbińskiego mecze na „Limance” z potencjalnie słabszymi drużynami. W następnej kolejce gościć będziemy najsłabszą w lidze Arkę Nową Sól, a tydzień później świetnego, choć nierównego beniaminka z Ząbkowic Śląskich. Kibice liczą na 6 punktów w tych meczach, a także na potknięcia Gawinu w Zielonej Górze i Katowicach.

Miedź Legnica – Raków Częstochowa 0:1 (0:1)
Rogalski 45′

Skład Miedzi:
Melon – Żółtowski, Ziółkowski, Smarduch, Garuch, Bakrać, Kret (80. Zieliński), Misan, Mikutel (55. Ilków-Gołąb), Woźniak, Ziajka (75. Kaśczyszyn).

Skład Rakowa:
Cyruliński – Rogalski, Trepka, Żebrowski, Kowalczyk, A. Pluta (70. Bielecki), Przybylski, Lenartowski, Skwara, Bański (75. Ojczyk), Sołtysik (90. Witczyk).

Składy za: www.rakow.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *