II kolejka: Pierwsza wygrana Kłobucka

W II kolejce swoje pierwsze wygrane zanotowały ekipy OSiRu Kłobuck i PPP Częstochowa. Na czele ligi znajduje się wciąż gromiący AZS WSZ/Polonia, ale bardzo dobrze spisuje się również drużyna z Konopisk.

Pierwsze zwycięstwo nad UKS „Żeromski” w tym sezonie na parkietach ligi okręgowej koszykówki odniosła drużyna OSiR-u Kłobuck. „Żeromski” po świetnym ostatnim spotkaniu z Mustafem, tym razem został zatrzymany przez zawodników z Kłobucka na 66 oczkach. Kapitan, a zarazem trener OSiR-u Rafał Kowalczyk w imieniu całej drużyny zadedykował to zwycięstwo swojemu nowo narodzonemu dziecku.

Kłobuck zagrał bardzo dobry mecz w obronie równocześnie popisując się dużą skutecznością zwłaszcza w pierwszych dwóch kwartach meczu. Częstochowianom nie udało się wyjść na prowadzenie ani razu, a pierwsza i druga kwarta meczu okazała się decydująca dla ostatecznego wyniku meczu. W 8 minucie pierwszej odsłony gospodarze prowadzili już 21 : 5, dopiero udane wejście z ławki rezerwowych grającego trenera Arkadiusza Mojsy i skuteczne zagrania Rafała Nenarta doprowadziły do zmniejszenia strat do stanu 23 : 15 dla gospodarzy. Niestety, w ostatniej sekundzie kwarty skutecznym rzutem z połowy boiska popisał się Rafał Kowalczyk ustalając wynik pierwszej części meczu na 26 : 15 dla Kłobucka. Na nic jednak zdała się pogoń gości w drugiej kwarcie meczu, bowiem o swojej wysokiej dyspozycji przypomniał Artur Puchała zdobywca aż 10 punktów w tej odsłonie meczu w tym 2 x 3.

Najwięcej jednak punktów dla gospodarzy rzucił Rafał Nowak – 18, bardzo skuteczny zwłaszcza w akcjach podkoszowych.

Na usprawiedliwienie słabszej postawy UKS „Żeromski” może świadczyć fakt, iż z przyczyn służbowych i zdrowotnych zabrakło aż pięciu zawodników, między innymi: wysokich i doświadczonych Jacka Cykowskiego i Sławomira Siorka.

Gra była szarpana i momentami bardzo nerwowa, szczególnie w wykonaniu zawodników UKS Żeromski, którzy co chwilę popełniali mnóstwo prostych i nie wymuszonych błędów. Najskuteczniejszym graczem meczu był Arkadiusz Mojsa (UKS Żeromski) zdobywca 23 punktów (4 x 3).

OSIR-u Kłobuck – UKS „Żeromski” Częstochowa 84:66 (26:15; 20:19; 23:18; 15:14)

OSIR Kłobuck:

Nowak 18, Sawicki 15 (3×3), Migo 15 (2×3), Puchała 15 (2×3), Kowalczyk 8 (1×3), Kuźnik 8(2×3), Olszewski 5 (1×3) i Pelikan 0.

UKS „Żeromski”:

Mojsa 23 (4×3), Myrda 14, Gaworski 12 (2×3), Nenart 8, Cwalina 2, Przymęcki 4 i Banasiak 3.

nadesłał: Arkadiusz Mojsa

PPP – UKS Mustaf 79:51(17:4,13:13,26:18,23:16)

Zajdel 16 – Łaszewski 20

AZS WSZ/Polonia Poraj – TKKF Sportowiec 105:50 (24:19,30:4,28:12,23:15)

Kubicki 29 – Kamyk 16

Konopiska – MAD MAX PET KOMP Cz-wa 111:48(24:13,25:11,38:11,24:13)

8 TKKF Sportowiec Częstochowa 1 1 50:105

Wszystkich chętnych do udzielania informacji na temat meczów prosimy o nadsyłanie informacji i relacji na adres pawel.kowalik@sport.czest.pl