Podwójny sprawdzian

Dwa trudne spotkania czekają TYTANów w najbliższych dniach. Najpierw w czwartek, w Katowicach zagrają zaległy mecz z Mickiewiczem, a w sobotę na własnym parkiecie zmierzą się z AZSem Gliwice.

Mickiewicz Katowice to solidna drużyna, która wciąż walczy o miejsce dające grę w play-off. W I rundzie TYTAN wygrał u siebie 85:70 i był wyraźnie lepszym zespołem. Od połowy grudnia katowiczanie spisują się jednak bardzo dobrze. Pokonali w ostatnich starciach m.in. AZS Gliwice, który przez długi czas wydawał się najsilniejszym rywalem częstochowian w walce o awans. W ostatnim czasie jednak coś się w grze gliwiczan popsuło i AZS stracił miejsce wicelidera. Po porażce w Katowicach AZS niespodziewanie uległ w Sosnowcu, przegrywając z Zagłębiem 69:68. W następnej kolejce też nie było różowo i „Akademicy” męczyli się w Żywcu ze słabym KiS. Ostatnio jednak najwidoczniej forma wróciła i AZS wygrał u siebie z SP 27 Katowice aż 121:75.

TYTANi za to ostatnio przegrali swój pierwszy ligowy mecz w tym sezonie. Przy fatalnej skuteczności lepszy okazał się zespół KK Bytom. Wydaje się jednak, że był to jednorazowy przypadek i już w czwartek nasi koszykarze wrócą na właściwy tor. Do tej pory z Katowic nikt jeszcze nie wywiózł zwycięstwa, ale oprócz AZSu Gliwice nikt z czołówki jeszcze nie grał w hali Mickiewicza. Sobotnie spotkanie odbędzie się o godzinie 18 i nie powinno zabraknąć emocji.

X kolejka:
Zagłębie Sosnowiec – KiS Żywiec 94:83
AZS Gliwice – UKS SP 27 Katowice 121 : 75
Mickiewicz Katowice – TYTAN Częstochowa 24.I
KK Bytom – GTK Gliwice 14.II

26.I XI kolejka:
KK Bytom – Zagłębie Sosnowiec
GTK Gliwice – Mickiewicz Katowice
TYTAN Częstochowa – AZS Gliwice
UKS SP 27 Katowice – KiS Żywiec

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *