SPS powalczy z Gwardią Wrocław

Już dziś, o godzinie 19:00 SPS AZS Politechnika Częstochowska podejmować będzie w hali Politechnik lidera tabeli I ligi kobiet – Gwardię Wrocław.

Po piętnastu rozegranych meczach Gwardzistki przewodzą tabeli z pięciopunktową przewagą nad drugą Wisłą Kraków. Podopieczne Rafała Błaszczyka tylko dwa razy w tym sezonie schodziły z parkietu pokonane. Nasze siatkarki do tej pory prezentowały się znacznie słabiej od swoich dzisiejszych rywalek i plasują się dziewiątej pozycji, tracąc do drużyny z Wrocławia aż 25 punktów.

Zajmowana pozycja na pewno nie odzwierciedla potencjału częstochowskiej ekipy. Kilka czynników może spowodować, że dzisiejszy mecz będzie zacięty i kibice oglądać będą ciekawą siatkówkę i walkę do ostatniego gwizdka sędziego. Do naszej drużyny dołączyła w zeszłym tygodniu nowa rozgrywająca – Ewa Chrostek-Wajda. Ta doświadczona zawodniczka, gdy tylko wkomponuje się w zespół będzie nie lada wzmocnieniem. Zaprezentowała już swoje umiejętności w dwóch sparingach, jakie SPS rozegrał w poprzedni weekend. W tych właśnie meczach towarzyskich trener Marian Kardas dał szanse wykazania się każdej zawodniczce i teraz ma pełen obraz dyspozycji poszczególnych siatkarek.

Dla przypomnienia podamy skład częstochowskiej drużyny:
1. Urszula Jędrys-Szynkiel
2. Wiktoria Staszak-Staszków
3. Ewa Chrostek-Wajda
4. Magdalena Pietroczuk
5. Marzena Nieczyporowska
6. Joanna Kowalska
7. Dorota Malinowska (Kapitan)
8. Marta Kędzia
9. Edyta Węcławek
10. Katarzyna Eatherton
11. Marta Trebert
12. Agata Turbak
14. Aleksandra Król

Wszystkich sympatyków siatkówki zapraszamy zatem do kibicowania naszym dziewczynom! Początek spotkania o godzinie 19:00. Bilety – w cenie 10zł normalny i 5zł ulgowy – do nabycia na godzinę przed rozpoczęciem meczu przy wejściu na trybuny hali Politechnik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *