Porażka z Noliko

Niestety od porażki z Noliko Maaseik rozpoczęli przygodę z Challenge Round Pucharu CEV siatkarze Wkręt-metu Domex AZS Częstochowa. Zawodnicy wicemistrza Belgii pokonali gości 3:1.

Wczorajszy wieczór dla podopiecznych Radosława Panasa zaczął się udanie, bowiem pokonali w pierwszym secie Noliko 25:22. Początek partii należał jednak do miejscowych, bo prowadzili 7:5. Potem gracze AZS-u zaczęli nadrabiać straty i do końca odsłony kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie. Następne dwa sety po dobrej i efektownej grze wygrali już Belgowie – 25:15 i 25:20. Czwarty, ostatni, set pojedynku również wygrała ekipa gospodarzy, tym razem 25:22. Była jednak szansa na zwycięstwo naszych siatkarzy w tej odsłonie, bowiem prowadzili już 22:19.

Po porażce z Noliko w pierwszym meczu Challenge Round, częstochowian jutro spotkanie z Płomieniem sosnowiec w PLS. Natomiast rewanżowa potyczka z Noliko „Akademicy” rozegrają w najbliższą środę o godzinie 20:30 w częstochowskiej hali Polonia.

Noliko Maaseik – Wkręt-met Domex AZS Częstochowa 3:1 (23:25, 25:15, 25:20, 25:22)

AZS Częstochowa: Stelmach, Wika, Gierczyński, Billings, Szczerbaniuk, Nowakowski, Gacek (libero) oraz Janeczek, Woicki, Gradowski, Wierzbowski i Eatherton