Bez niespodzianek

AZS WSZ pokonał drużynę Sportowca, a UKS Żeromski zgodnie z oczekiwaniami rozprawił się z młodymi koszykarzami Mad Maxu.

Liga Okręgowa Koszykówki w Częstochowie zbliża się wielkimi krokami do najważniejszej części sezonu, jaką bez wątpienia jest faza Play-off. Miejsca w najlepszej ósemce ligi zapewnione są od początku rozgrywek, najlepsze zespoły rundy zasadniczej będą miały jednak w pierwszej rundzie hipotetycznie łatwiejszych rywali. Wiele zależeć będzie również od najbliżej kolejki, a więc.. walka trwa.

Zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego „Żeromski” w dalszym ciągu borykają się z kłopotami kadrowymi, przez co musieli się poważnie namęczyć, aby wygrać z robiącą systematyczne postępy drużyną podopiecznych Mikołaja Ładniaka. W drużynie gospodarzy zadebiutował młody rozgrywający Artur Kamiński, mimo tremy, jaka mu towarzyszyła na początku, po kilku minutach na parkiecie zdobył 2 punkty z kontry, rzucił celnie zza linii 6,25m, a zatem debiut należy podsumować bardzo pozytywnie i optymistycznie przed zbliżającymi się meczami fazy finałowej. Tylko pierwsze dwie kwarty były przyzwoite w wykonaniu bardziej doświadczonej drużyny. Później było znacznie gorzej. W trzeciej kwarcie seryjne błędy przy wyprowadzeniu piłki, zwłaszcza A. Mojsy (dla usprawiedliwienia jego słabszej postawy może świadczyć fakt, że boryka się z bolesną kontuzją stopy, już od miesiąca) powodowały, że mecz był bardzo nerwowy. Trzecią kwartę zawodnicy z siedzibą w Czarnym Lesie wygrali 21:12. Kontrowersyjne decyzje sędziowskie wzmagały jeszcze ten stan i powodowały niepotrzebne napięcia między zawodnikami. I tak kontuzji pęknięcia nosa w walce w parterze doznał zawodnik UKS „Żeromski” Paweł Sztonder. Na pochwałę w drużynie zwycięskiej zasłużyli jedynie Łukasz Myrda (23 punkty, 3×3) i Jakub Cwalina (23 punkty). O ile ten pierwszy dał się poznać z dobrej skuteczności w tym sezonie, o tyle Kuba po przygotowaniu fizycznym, jakie sobie sam zaaplikował, w końcu uwierzył w swoje duże możliwości. Mecz zakończył się wynikiem 84:57 dla gospodarzy dzięki postawie zwłaszcza wyżej wymienionych koszykarzy. W poniedziałek o godzinie 21 drużyna UKS Żeromski rozegra ważne przełożone spotkanie z ekipą Rafała Motyla w Konopiskach. Będzie to bardzo istotne spotkanie ze względu na układ tabeli po rundzie zasadniczej. Już teraz wszystkich chętnych do obejrzenia tego meczu zapraszamy.

UKS Żeromski – Mad Max 84:57 (24:10; 29:14; 12:21; 19:12)

Żeromski:
Cwalina 23, Myrda 23(4×3), Banasiak 13, Mojsa 10(1), Gaworski 6, Kamiński 5(1), Nenart 2, Sztonder 2.