Inauguracja coraz bliżej

Wielkimi krokami zbliża się, zaplanowany na 12 kwietnia – pierwszy wiosenny turniej PLR7 w Nowym Sączu. Skuteczny występ w tych zawodach to pierwszy krok do uzyskania awansu do turnieju finałowego, który jest priorytetem drużyny na najbliższe półrocze. A kto będzie reprezentował drużynę w Nowym Sączu ?

Działania na rzecz rozpropagowania rugby w Częstochowie zaowocowały w ostatnich miesiącach dołączeniem do drużyny dość licznej grupy nowych zawodników. Trudno jednak dziś wyrokować czy ktokolwiek spośród nich będzie gotowy aby zadebiutować w rozgrywkach ligowych. Już teraz wiemy natomiast, że w Nowym Sączu z przyczyn rodzinnych nie wystąpi podstawowy łącznik młyna naszej drużyny – Jakub Mitek. Zawodników którzy mogą zastąpić go na tej pozycji jest niewielu, bo i rola jaką spełnia na boisku „dziewiątka” jest kluczowa. Ostateczna decyzja w sprawach kadrowych należeć będzie do trenera, który ogłosi skład 30.03.

Miejmy nadzieję, że regularne treningi prowadzone przez całą zimę przyniosą oczekiwany efekt i częstochowianie z małopolski powrócą z tarczą. Jednego możemy być pewni już dziś – na pewno nie będzie łatwo. Faworytem turnieju będą gospodarze. Ze względu na małą odległość można się również spodziewać rugbistów Kolibra Sosnowiec, z którymi zdecydowanie przegraliśmy na ostatnim jesiennym turnieju w Sochaczewie. Drużyna z Sosnowca gra szybkie techniczne rugby i kiedy tylko może prowadzi grę ręką. Kolejna drużyna, z która mecze nie budzą najlepszych dla częstochowian wspomnień i to niekoniecznie z powodów sportowych jest PNiG Jasło. Udział w turnieju zapowiedział także RC Ruda Śląska, a z dużą dozą prawdopodobieństwa założyć można przyjazd dwóch krakowskich drużyn. Co ważne, zespoły z Rudy Śląskiej, Nowej Huty i Jasła są naszymi bezpośrednimi rywalami w walce o czołową ósemkę PLR7, która w lipcu zagra w finale w Unisławiu. Tym istotniejszy będzie rezultat, jaki 12. kwietnia osiągną nasi zawodnicy.

Tabela Polskiej Ligi Rugby 7 przed rundą wiosenną:
1. Koliber Sosnowiec 39 punktów
2. Unislavia Unisław 31
3. Alfa II Bydgoszcz 27
4. Biało-Czarni II Nowy Sącz* 25
5. AZS AWF II Katowice* 20
6. Orkan I Sochaczew 18
7. Orkan II Sochaczew* 18
8. PNiG I Jasło 14
9. Rugby Club Częstochowa 13
10. Pogoń Siedlce 12
11. Nowa Huta Rugby Klub 11
12. RC Ruda Śląska 10

*- nie są brane pod uwagę w klasyfikacji do turnieju finałowego.

Źródło: rcc.czest.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *