Przedsezonowe prognozy: Włókniarz Częstochowa

Sezon żużlowy powoli się rozkręca, więc przyszedł czas na prognozy przedsezonowe oraz podsumowanie okresu transferowego w Częstochowie.

Sezon żużlowy 2007 w Częstochowie zakończył się dość niespodziewanie dopiero na piątej pozycji. Skład, który miał włączyć się w walkę o medale trafił do drugiej grupy fazowej w play-off gdzie musiał walczyć o utrzymanie w ekstralidze. Dziwne mecze, bo tak można nazwać niektóre spotkania częstochowskich „Lwów” gdzie zawodnicy jechali do ósmego biegu, po czym w drugiej części zawodów odpuszczali sobie starty i przegrywali spotkania, w których mogli powalczyć o wygraną. Po zakończeniu ligowych zmagań sternicy Włókniarza musieli się zastanowić nad nowymi wzmocnieniami i tak się stało. Do drużyny spod Jasnej Góry dołączyli mi. Aktualny Indywidualny Mistrz Świata – Nicki Pedersen, Jamie Courtney(Anglia) oraz dwójka polaków – Tomasz Gapiński i Michał Szczepaniak.

Wielu kibiców mówiło o tym, iż tylko Nicki Pedersen będzie miał pewne miejsce w składzie natomiast Gapiński, Szczepaniak oraz Jamie Courtney będą musieli mocno popracować by wywalczyć sobie skład w zespole Włókniarza. Jak na razie sparingi pokazują, że będzie bardzo ostra walka o miejsce w pierwszym składzie.

Wiele mówiło się o powrocie do Częstochowy Marka Cieślaka, jednak ten wybrał ponowie drużynę Atlasu Wrocław. Sternicy częstochowskiego klubu wybrali, że w roku 2008 drużynę będzie trenował Piotr Żyto, który jest bardzo zadowolony ze współpracy z częstochowskimi działaczami i zawodnikami.

Częstochowski team w tym roku prezentuje się bardzo dobrze i jeżeli tylko cały zespół dobrze przepracował okres zimowy oraz przygotowali się sprzętowo mogą mierzyć w medale. W ostatnim czasie wśród kibiców z Częstochowy pojawiła się mała niepewność, że Greg Hancock nie dostał pozwolenia na starty w polskiej lidze jak się okazuję takie pozwolenie jest i Amerykanin będzie się ścigał na polskich torach w sezonie 2008.

Wielka legenda częstochowskiego speedwayu – Sławomir Drabik nadal będzie się ścigał na żużlu jak na razie czuje się dobrze i nie zamierza kończyć z żużlem, nawet kontuzja odniesiona w zeszłym roku nie przeszkodziła Drabikowi. Częstochowscy kibice nie wyobrażają sobie braku Sławka w drużynie.

Nicki Pedersen, Tomasz Gapiński i Michał Szczepaniak tak jak już wcześniej wspominałem to nowe wzmocnienia Włókniarza Częstochowa. Cała trójka pokazuje się z bardzo dobrej strony, Tomasz Gapiński przechodząc do Włókniarza chciał odbudować formę oraz nabrać nowego doświadczenia po dwóch kontrolnych sparingach popularny „Gapa” pokazuje się z bardzo dobrej strony, natomiast Michał Szczepaniak musi popracować jeszcze troszeczkę nad swoim sprzętem. Nicki można powiedzieć, że sezon rozpoczął z „grubej rury” wygrywając turniej w Poole.

Drużyna Włókniarza Częstochowa ma dość mocny skład, ale czy to wystarczy na takie kluby jak Unia Leszno czy Unibax Toruń? Wszystko się okaże już podczas ligowych zmagań zaczynając 6 kwietnia. Gdzie częstochowianie zmierzą się z drużynowym Mistrzem Polski 2007 – Unią Leszno. Początkowo wszystkie drużyny mają wyrównane szanse na osiągnięcie dobrego wyniku w sezonie jednak żużel to sport i może się tu wszystko zdarzyć. Wszystkim zawodnika nie tylko z Częstochowy życzymy komfortowej i bezkolizyjnej jazdy w sezonie 2008.

Szanse w tym roku są dość duże by osiągnąć bardzo dobry wynik jednak na przeszkodzie stają inne kluby, presja wywierana na zawodnikach przez działaczy oraz kibiców. Do sukcesu dochodzi nam jeszcze dobrze przepracowana przerwa zimowa zwana „sezonem ogórkowym” oraz przygotowanie sprzętu.
Nowy sezon w Polsce rozpoczniemy już 30 marca podczas Kryterium Asów w Bydgoszczy.

Kadra Złomrex Włókniarza Częstochowa na rok 2008.

Obcokrajowcy:
Nicki Pedersen (Dania) – 2,730
Greg Hancock (USA) – 2,207
Lee Richardson (Wielka Brytania) – 1,662
Edward Kennett – 1,300 (nk)
Tai Woffinden (Australia) – nie startował (j)
Lewis Bridger (Wielka Brytania) – 0,333 (nk) (j)
Jamie Courtney – nie startował (j)

Seniorzy:
Sebastian Ułamek – 1,622
Sławomir Drabik – 1,366
Tomasz Gapiński – 1,625
Michał Szczepaniak – 1,400

Juniorzy:
Mateusz Szczepaniak – 1,391
Marcin Piekarski – 0,000 (nk)
Borys Miturski – 1,250 (nk)
Mateusz Kowalczyk – 0,557 (2. liga)
Damian Romańczuk – nie startował
Kamil Mistygacz – nie startował

Autor: Łukasz Marzec

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *