MINI EURO 2008

Turniej MINI EURO 2008 nawiązuje tematycznie do finałów Mistrzostw Europy 2008 w piłce nożnej odbywających się w miesiącu czerwcu. Konwencja turnieju polega na reprezentowaniu przez zespoły piłkarskie zaproszone na turniej, poszczególnych reprezentacji narodowych biorących udział w „dorosłym Euro 2008”.


Formuła ta ma za zadanie uatrakcyjnić zawody sportowe, a także promować same mistrzostwa i udział w nich Reprezentacji Polski.

Do turnieju zaproszone zostaną dziecięce drużyny piłkarskie z regionu jak i spoza regionu częstochowskiego. Wśród zaproszonych gości przewidziani są byli Reprezentanci Polski. Finał turnieju, czyli dzień 1 czerwca ma być „piłkarskim piknikiem” powiązanym z imprezami towarzyszącymi, który na zawody przyciągnie całe rodziny.

Informacje na temat turnieju:
Zawody odbędą się 1 czerwca 2008 roku w Częstochowie na stadionie lekkoatletycznym CKS BUDOWLANI przy ulicy Dąbrowskiego 56/72 w godzinach od 9.00 do 18.30. Impreza ma na celu m.in:
• promocję sportowego trybu życia wśród dzieci i młodzieży
• przeciwdziałanie zjawiskom patologicznym
• promocję Mistrzostw Europy w piłce nożnej „EURO 2008”

Do udziału w turnieju zaproszonych zostanie 12 drużyn. Po cztery w następujących kategoriach: klasy I i II, klasy III i IV, klasy V i VI. Drużyny składają się z 7 zawodników w polu + 1 bramkarz oraz 7 rezerwowych ( w tym jeden bramkarz).

Drużyny otrzymują zaproszenia do 25 marca, wraz z kompletem materiałów informacyjnych. Wszelkie sprawy administracyjne związane z rejestracją drużyn prowadzi Stowarzyszenie Klub Sportowy „APN” (ul. Mirowska 41, 42-200 Częstochowa)

W związku z formułą turnieju po rejestracji drużyn odbędzie się losowanie Reprezentacji Narodowych (uczestników Euro 2008) w barwach, których występować będą zgłoszone drużyny.

Impreza zaplanowana jest zgodnie z następującym harmonogramem czasowym.
1. 9.00 – 10.00 – Oficjalne otwarcie i prezentacja drużyn
2. 10.00 – 16.40 – Rozgrywki sportowe
3. 17.00 – 18.30 – Wręczenie nagród i zakończenie turnieju

Dla uczestników i zwycięzców turnieju przewidziane są puchary, dyplomy i symboliczne upominki.

Organizatorem imprezy jest Akademia Piłki Nożnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *