Szybkie zwycięstwo z Płomieniem Sosnowiec

Tylko trzech setów potrzebowali częstochowianie, aby pokonać Płomień Sosnowiec i awansować do półfinału Pucharu Polski, w którym zmierza się z drużyną AZS-u Olsztyn. Najlepszym zawodnikiem spotkania został środkowy drużyny zwycięskiej- Robert Szczerbaniuk.

W pierwszej partii już na początku Częstochowa wysunęła się na kilkupunktowe prowadzenie, które utrzymała do końca. Na drugą przerwę techniczną, po skutecznej zagrywce Bartosza Janeczka, zeszliśmy prowadząc 16:9! Nie pomogła zmiana rozgrywającego w szeregach trenera Mirosława Zawieracza( Jurkojć za Masnego). W tym secie „akademicy” pozwolili zdobyć przeciwnikom zaledwie 17 punktów.

Początek kolejnej odsłony był bardzo podobny, ale to sosnowiczanie objęli prowadzenie. Zmiana ról nastąpiła dopiero po pierwszej przerwie technicznej, gdy 8:5 prowadził Płomień. Wtedy to zawodnicy Radosława Panasa wzięli się za odrabianie strat. Udało się wyrównać na 10:10. Następnie dobra dyspozycja Marcina Wiki w polu zagrywki pozwoliła bezpiecznie ustawić wynik w tym secie. To właśnie ten zawodnik dobył 25 punkt dla AZS-u.

Najbardziej zacięty w tym meczy był set trzeci i ostatni. Chociaż po kolejnym dobrym serwisie Wiki objęliśmy prowadzenie 2:0, gra była niezwykle wyrównana. Po obu stronach boiska oglądaliśmy dobre zagrania. Nie brakowało długich, emocjonujących wymian. Najdłuższa z nich, wygrana przez Częstochowę, pozwoliła „akademikom” doprowadzić do remisu 10:10. Ten wynik otworzył nam grę w dalszej części partii. Od skutecznego bloku Wiki i Szczerbaniuka na 19:17 tylko podwyższaliśmy przewagę nad przeciwnikiem, ostatecznie zwyciężając w secie 25:19 i całym meczu 3:0.

Wkręt- Met Domex AZS Częstochowa – Płomień Sosnowiec 3:0
(25:27, 25:22, 25:29)

Wkręt- Met Domex AZS Częstochowa: Szczerbaniuk, Wika, Woicki, Nowakowski, Janeczek, Gradowski, Gacek (l), Eatherton

Płomień Sosnowiec: Grygiel, Masny, Kaźmierczak, Łomacz, Kosok, Legień, Stańczak (l), Jurkojć, Eithun