Wkręt-met Domex AZS drugim finalistą!

Po dramatycznym pojedynku Wkręt-met Domex AZS Częstochowa pokonał olsztyński Mlekpol AZS 3:1! Dzięki temu uzyskali awans do jutrzejszego finału Pucharu Polski, gdzie na nich już czeka Jastrzębski Węgiel. MVP meczu został Marcin Wika

Początek partii pierwszej należał do częstochowian. Szybko jednak olsztynianie doprowadzili do remisu 9:9 i do stanu 12:12 toczyła się zacięta walka. Następnie „Akademicy” spod Jasnej Góry objęli prowadzenie, którego nie oddali do końca. Ostatecznie, po zaciętej końcówce, AZS Częstochowa wygrał 25:23. Set skończył się na ataku Marcina Wiki.

Druga odsłona rozpoczęła się od prowadzenia częstochowian 5:1. Wówczas jednak podopieczni Mariusza Sordyla wzięli się do nadrabiania strat i na pierwszą przerwę techniczną zeszli prowadząc 8:7. Potem do stanu remisowego 14:14 trwała walka punkt za punkt, po czym dalsza część seta toczyła się pod dyktando graczy Radosława Panasa. W momencie gdy częstochowscy zawodnicy wygrywali 24:22, skutecznie zaatakował Piotr Nowakowski i tym samym zakończyła się ta partia.

W trzecim secie, po wyrównanym początku, na pierwszą przerwę techniczną z parkietu zadowoleni schodzili siatkarze ze „świętego miasta”, bowiem prowadzili 8:6. Chwilę później, dzięki coraz lepszej grze zawodników ze stolicy Warmii i Mazur, na tablicy wyników widniał remis 13:13. Następnie do stanu 12:12 znowu toczyła się walka punkt za punkt, po czym aktualni drudzy wicemistrzowie Polski kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie i zwyciężyli 25:20.

Najwięcej emocji dostarczył czwarty set. Praktycznie przez całą część gry trwał wyrównany bój. Ostatecznie częstochowianie wygrali 31:29. Ze strony naszych siatkarzy dobrze w ostatniej odsłonie spotkania spisywali się Robert Szczerbaniuk, wspomniany wcześniej Nowakowski i Bartosz Janeczek, który w trzeciej partii zmienił Brooka Billingsa.

Wkręt-met Domex AZS Częstochowa – Mlekpol AZS Olsztyn 3:1 (25:23, 25:22, 20:25, 31:29)

Wkręt-met Domex AZS Częstochowa: Woicki, Wika, Gierczyński, Nowakowski, Szczerbaniuk, Bilings, Gacek (libero) oraz Janeczek i Eatherton

Mlekpol AZS Olsztyn: Zagumny, Szymański, Grzyb, Możdzonek, Andrae, Tanik, Lambourne (libero) oraz Dehne, Ruciak i Lubiejewski