Znamy termin i przeciwników w półfinale Mistrzostw Polski Juniorów

W związku z rekordowym zainteresowaniem tymi rozgrywkami rozegrane zostaną dwa turnieje półfinałowe, które wyłonią uczestników finału. Przy podziale zastosowano kryteria geograficzne i tak Rugby Club Częstochowa trafił do grupy Południowej. Zmianie uległa także data turnieju, który pierwotnie rozegrany miał być w kwietniu.

Częstochowianie zagrają 8 czerwca w Poddębicach (k. Łodzi), a ich rywalami będą:
RC Ruda Śląska
AZS Warszawa
Biało-Czarni Nowy Sącz
Orkan Sochaczew
Koliber Sosnowiec
Budowlani Łódź
Pogoń Siedlce
Husar Bolesławiec
Skra Warszawa.

Co można powiedzieć o rywalach? Większość z nich dzieli od RCC organizacyjna przepaść. Są to kluby z wieloletnią tradycją, większość z nich skupia się na klasycznym rugby a występ w „siódemkach” traktuje jako dodatek. Cztery drużyny spośród rywali występują w najwyższej klasie rozgrywkowej w rugby XV, a Budowlani Łódź to aktualny mistrz Polski.

Jakby tego było mało – AZS Warszawa dzierży Tytuł Mistrza Polski Juniorów Rugby 7 z zeszłego roku i na pewno zrobi wszystko żeby zatrzymać go na kolejny rok.

Pogoń Siedlce gra w II lidze, a do niedawna ich rywalem była jeszcze drużyna z Nowego Sącza. Husar Bolesławiec przez rok występował w Ekstralidze Rugby 7, natomiast drużyn z Sosnowca i Rudy Śląskiej nie trzeba przedstawiać, gdyż są częstochowskiej drużynie znane doskonale.

Skąd jednak płynąć ma nauka dla zespołu jak nie z konfrontacji z tak doświadczonymi ekipami?

Grupa Pólnocna (22 maja, Chojnice):
Arka Rumia
Kaskada Szczecin
Ogniwo Sopot
Tur Chojnice
Alfa Bydgoszcz
Unislavia Unisław
Posnania Poznań
RC Jarocin
Lechia Gdańsk
Arka Gdynia
AZS AWFiS Gdańsk
Mechanik Gdynia

Źródło rcc.czest.pl:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *