15 kolejka spotkań w Ekstralidze Kobiet. ISD Gol podejmuje Mistrza Polski

Już w najbliższy weekend fani piłki nożnej w wykonaniu płci pięknej będą usatysfakcjonowani. Otóż w sobotę i niedzielę zostanie rozegrana 15 kolejka spotkań o Mistrzostwo Polski w Ekstralidze Kobiet. W niedzielę na stadionie Rakowa Częstochowa przy ulicy Limanowskiego o godzinie 12.00 na boisko wybiegną jedenastki gospodyń, ISD Gola Częstochowa i aktualnego Mistrza Polski , drużyny AZS-u Wrocław. Obydwie drużyny grają o różne cele, częstochowianki walczą jeszcze o trzecią lokatę w tabeli, która jest premiowana otrzymaniem brązowych krążków, natomiast wrocławianki grają o obronę mistrzowskiego tytułu.

Częstochowianki obecnie zajmują w tabeli czwarte miejsce, mając tyle samo punktów co trzeci w tabeli zespół Unii Racibórz, ustępując im tylko gorszym stosunkiem meczów. W ostatniej kolejce po dwóch porażkach z rzędu, nastąpiło przebudzenie w ekipie ISD Gola. Nasze zawodniczki odprawiły z kwitkiem i do zera! drużynę Czarnych Sosnowiec i to na wyjeździe bo aż 4:0.Gole w tamtym spotkaniu dla podopiecznych trenera Zbigniewa Ormańczyka strzelały kolejno: Agnieszka Winczo, Marta Otrębska, Marta Stobba i Izabela Rutkowska. Czy będzie to początek drogi w górę tabeli? Oby…ale częstochowianki w niedzielę czeka arcytrudne spotkanie. Za przeciwniczki będą one miały aktualnego Mistrza Polski i zarazem obrońcę trofeum wywalczonego przed rokiem, drużynę AZS-u Wrocław. Wrocławianki są niezwykle utytułowaną drużyną. W klubowej gablocie stoją puchary za zdobycie aż sześciokrotnie Mistrzostwa Polski oraz dwukrotnie Pucharu Polski. Wrocławianki były także uczestniczkami elitarnych rozgrywek „ Champions League” kobiet.

Najlepszym snajperem drużyny naszych niedzielnych gości jest Karolinia Bochra, która do tej pory dziesięciokrotnie pokonała bramkarki drużyn przeciwnych. „Nomen omen” była zawodniczka ISD Gola Częstochowa, a więc znająca drużynę częstochowianek „ od podszewki”.

W poprzedniej kolejce wrocławianki nie grały, bowiem ich spotkanie zostało przełożone z racji tego iż kilka zawodniczek Medyka Konin zostało powołanych do Reprezentacji Polski U-19.

Wrocławianki do tej pory jeszcze nie przegrały na wyjeździe, odnosząc pięć zwycięstw i tylko raz remisując!

Jak będzie teraz? O tym przekonamy się już w najbliższą niedzielę 20 kwietnia o godzinie 12.00, kiedy to arbiter główny zagwizda po raz pierwszy. Mecz zostanie rozegrany na stadionie Rakowa przy ulicy Limanowskiego 83. Wstęp wolny!

Tak było jesienią 2007 roku:

6.10.2007: ISD Gol Częstochowa- AZS Wrocław 1:6, gole dla Częstochowianek: Agnieszka Winczo-35 min

10.11.2007: AZS Wrocław- ISD Gol Częstochowa 2:0.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *