Przed 21.kolejką spotkań w III Lidze. Pojedynek ” Rycerzy Wiosny”

Już w najbliższą sobotę, 19 kwietnia zostanie rozegrana 21 kolejka spotkań o Mistrzostwo trzeciej ligi, grupy trzeciej. Absolutny lider tabeli, częstochowski Raków na Limanowskiego będzie podejmował czwartą drużynę obecnego sezonu, Rozwój Katowice.

Czerwono-niebiescy w tym sezonie spisują się świetnie i są na „fali”. W dotychczasowych 20 seriach spotkań, częstochowianie na własnym boisku uzbierali 24 punkty. Na ten bilans składa się osiem zwycięstw i tylko dwie porażki, odniesione jeszcze na jesień. Piłkarze Rakowa u siebie strzelili 20 goli i tylko 4 stracili, również na jesień. Warto dodać, że bramkarz Rakowa i zarazem kapitan częstochowskiej jedenastki jest nie pokonany od 726 minut! Sobotni rywale Rakowa, drużyna Rozwoju Katowice w tych rozgrywkach również idzie jak burza i dotąd w rundzie wiosennej wygrali wszystkie pięć spotkań! Katowiczanie na boiskach rywala jak do tej pory zdobyli 11 punktów, na co składają się 3 zwycięstwa, 2 remisy i aż 4 porażki. Ostatni raz na boisku przeciwnika, przegrali 10 listopada 2007 roku w Gorzowie Wielkopolskim, przegrywając z tamtejszym GKP 1:2.

Obie drużyny, Raków jak i Rozwój w tej rundzie kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa. Sobotni mecz można śmiało nazwać meczem kolejki w którym spotkają się jak dotychczas dwie niepokonane drużyny tej rundy Jeśli wygrają częstochowianie to zrobią kolejny krok w stronę nowej drugiej ligi. Nie będzie to jednak łatwe, bowiem rywale też będą chcieli odnieść zwycięstwo i nie przyjadą się bronić, to zwiastuje nam spotkanie ofensywne z golami. Czyli to co kibice lubią najbardziej. Oby dla nas ze szczęśliwym zakończeniem.
O tym przekonamy się już w najbliższą sobotę 19 kwietnia. Początek meczu o godzinie 16.00. Bilety w cenach: 5 złotych ulgowy i 7 złotych normalny do nabycia w kasach klubu przed meczem.

Tak było jesienią 2007 roku:

8.09.2007 roku: Rozwój Katowice- Raków Częstochowa 0:3, gole dla Rakowa wtedy strzelali: Damian Sołtysik- 47 min, Miłosz Bielecki- 77 min, Maksymilian Rogalski- 87 min( rzut karny).

Pozostałe mecze 21 kolejki spotkań o Mistrzostwo III Ligi:

Raków Częstochowa- Rozwój Katowice g.16.00
Skalnik Gracze- Polonia Słubice
Pogoń Świebodzin- Unia Kunice Żary
GKP Gorzów Wielkopolski- Walka Zabrze Makoszowy
Chrobry Głogów- Lechia Zielona Góra
Orzeł Ząbkowice Śląskie- Gawin Królewska Wola
Arka Nowa Sól- Koszarawa Żywiec
Miedź Legnica- MKS Kluczbork

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *