Podsumowanie 20.kolejki spotkań o Mistrzostwo III Ligi. Status „quo” utrzymany.

W miniony weekend została rozegrana 20 kolejka spotkań w III Lidze. Kibiców częstochowskich najbardziej interesują rozgrywki w grupie trzeciej. Na trybunach zgromadziło się łącznie 3850 widzów. Najwięcej kibiców zasiadło na stadionie lidera, częstochowskiego Rakowa bo 1500 widzów a najmniej widzów oglądało zmagania w Zabrzu i Królewskiej Woli, odpowiednio po 200 widzów.

Esencją każdego meczu są bramki. Tych w 20 kolejce spotkań strzelono 22. Najwięcej kibice oglądali na boisku w Żywcu bo aż sześć. Jeden mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Mowa tutaj o spotkaniu w Królewskiej Woli. Średnia goli na mecz daje 2,75.

W trzeciej lidze nie tylko gole są ważne, istotne są także wszelkie statystyki oraz klasyfikacje strzelców. W ubiegły weekend sędziowie aż 41 krotnie sięgali po kartoniki koloru żółtego oraz 3 krotnie po kartki koloru czerwonego.

W klasyfikacji najlepszych strzelców na pierwszym miejscu nie zmiennie znajduje się Emil Drozdowicz z Lechii Zielona Góra z 12 trafieniami, na drugim miejscu są Marcin Adamczyk z MKS-u Kluczbork oraz Gwinejczyk z Polonii Słubice, Ousmane Sylla. Na ” pudle” znaleźli się jeszcze Piotr Burski z Gawina Królewska Wola oraz Damian Misan z Miedzi Legnica. Najlepszym strzelcem Rakowa, jest Grzegorz Skwara z 8 trafieniami.

W klasyfikacji ” Brązowe Buty” dziennika „Sport” na pierwszym miejscu znajduje się Grzegorz Skwara z dorobkiem 131 pkt ale czuje już na plecach oddech Sebastanian Ziajki z Miedzi Legnica, który ma na swoim koncie już 127 pkt. Na trzecią pozycję spadł bramkarz GKP Gorzów Wielkopolski, Dawid Dłoniak. On z koleji uzbierał 122 punkty.

Ciekawostki 20 kolejki spotkań III Ligi. Prawdziwym majstersztykiem popisał się zawodnik Walki Zabrze, Przemysław Gałecki, który ustrzelił klasycznego hattricka.
Hattrickiem popisał się także Damian Misan z Miedzi Legnica.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *