Blamaż…

Rugbiści RC Częstochowa nie zaliczą wyjazdu do Bolesławca do udanych. Częstochowianie polegli we wszystkich czterech meczach, a na domiar złego urazu doznał Michał Markowski. Wbrew ambitnym planom nasi zawodnicy zagrali najgorsze jak dotychczas zawody w sezonie.

W meczu otwierającym turniej, częstochowskiej drużynie przyszło zmierzyć się z ekipą gospodarzy. Masywni gracze miejscowej drużyny na dość wąskim boisku, wymagającym skutecznej gry w kontakcie, nie dali szans naszej drużynie. Kolejny mecz to spotkanie z Kaskadą Szczecin. Rywale po raz kolejny okazali się lepsi, wygrywając 10:22. Ambitna postawa w grze obronnej kosztowała kontuzję Michała Markowskiego. „Bercik”, po nieudanej próbie zatrzymania przeciwnika upadł na murawę na tyle niefortunnie, że w wyniku odniesionej kontuzji zakończył tego dnia swój udział w turnieju już po drugim meczu.

W końcówce tego spotkania 2 przyłożenia Macieja Gnycha po skutecznych rajdach uratowały twarz RC Częstochowa.

Zważając na klasę przeciwnika trudno było uniknąć porażek w pierwszych dwóch meczach, jednak najistotniejsze wydawały się być spotkania z drużynami z Wrocławia i Zielonej Góry. Niestety, po dwóch wcześniejszych porażkach oraz kontuzji Markowskiego i drobniejszych urazach pozostałych graczy, częstochowianie nie potrafili się odnaleźć. Pomimo tego, że mecze z reprezentantami wrocławskiej Politechniki i i zielonogórskiego Hausta były już bardziej wyrównanymi widowiskami, wynik był znów niekorzystny dla RC Częstochowa. Tym samym częstochowianie zawody zakończyli na piątym miejscu, z jednym punktem do tabeli Polskiej Ligi Rugby 7. Choć wynik nie jest zadowalający, wyjazd do Bolesławca był srogą lekcją dla częstochowskiej drużyny, która ciągle zdobywa cenne doświadczenie w starciach z bardziej „ogranymi” zespołami. Czas pokaże czy nasi zawodnicy zdołają z tej lekcji wyciągnąć wnioski…


Wspólne zdjęcie naszych zawodników z drużyną Haust Zielona Góra

Klasyfikacja turnieju:
1. TOP Husar Bolesławiec 12 pkt.
2. Kaskada Szczecin 7 pkt.
3. Haust Zielona Góra 5 pkt.
4. AZS Politechnika Wrocław 3 pkt.
5. Rugby Club Częstochowa 1 pkt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *