Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w badmintonie

W dniu 24.05.08 w Głubczycach odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w badmintonie. Bardzo dobrze w zawodach zaprezentowali się zawodnicy z UKS Olimpijczyk Częstochowa i LUKS Jedynka Częstochowa.

W grze pojedynczej dziewcząt drugie miejsce zajęła Julia Ślęzak z UKS Olimpijczyk Częstochowa. W drodze do finału pokonała kolejno Mirellę WIDŁOK Z UKS Plesbad Pszczyna 21/8, jej koleżankę klubową Sandrę MARINKOT 21/13, 21/10 Izabellę Morawiec z MMKS Kędzierzyn Kożle 21/7, 21/12, Annę TOŁPĘ z MUKS Kietrz 21/14, 21/8 by ulec w finale Paulinie Koniecznej z UKS Ząbkowice Dąbrowa Górnicza 14/21, 9/21. Piąte miejsce zajęła Natalia Ociepa.

W grze pojedynczej chłopców Filip Morzyk zajął miescie 7-8.

W grze podwójnej dziewcząt Zwyciężyła para OCIEPA-ŚLĘZAK pokonując kolejno siostry Jagodę i Katarzynę URBAN z UKS Ząbkowice Dąbrowa Górnicza 22/24, 21/14, 21/16 Kornelię i Paulinę KOPTOŃ z Kolejarza 24 Katowice 21/14, 21.19, ich koleżanki klubowe Klaudię i Nikolę SAMSON 21/10, 21/16.

W grze podwójnej chłopców trzecie miejsca zajęli Damian Kowalczyk i Filip Morzyk z LUKS jedynka Częstochowa oraz Michał Ociepa z UKS Olimpijczyk Częstochowa grając w parze z Krystianem Futrzyńskim z UKS Ząbkowice Dąbrowa Górnicza.

W grze mieszanej zawodnice Olimpijczyka Michał Ociepa z Nadią Socha z UKS Plesbad Pszczyna i Michał Gwiazdowicz z Weroniką Wojewódzką z UKS Ząbkowice Dąbrowa Górnicza zajęli miejsca 5-8.

W klasyfikacji drużynowej zawodnicy UKS Olimpijczyk Częstochowa zajęli drugie miejsce zdobywając 7,5 pkt z 55 możliwych pokonują między innymi Technika Głubczyce.

Po raz pierwszy w historii tych zawodów zawodnicy województwa śląskiego okazali się lepsi od swoich rówieśników z opolskiego zdobywając w sumie 38 pkt. z 55 możliwych.