Mecz Gwiazd Ligi Okręgowej

Do Meczu Gwiazd pozostał jeszcze niespełna miesiąc, ale warto zapoznać sie z systemem rozgrywek. Po raz kolejny impreza odbędzie się w systemie Reszta Ligi – Reprezentacja Częstochowy. Faworytem będzie drużyna Ligi, ale w takiej imprezie może zdarzyć się wszystko. Bardzo ciekawie zapowiada się konkurs rzutów za trzy punkty. Impreza rozpocznie się o 18 w piątek 27 czerwca

Drużynę Ligi poprowadzi trener zwycięzcy rozgrywek Rafał Kowalczyk z Kłobucka, który będzie miał do dyspozycji aż 7 finalistów (4 zawodnikó z Kłobucka i 3 z AZS WSZ). Trenerem reprezentacji Częstochowy będzie prowadzący na codzień PPP Michał Radwański, który w skłądzie dysponować będzie 3 zawodnikami z własnej drużyny i taką samą liczbą graczy ze Sportowca. Nie wiemy jeszcze jakie zapadną decyzję w Mustafie, ale Cezary Gajda na Mecz Gwiazd może nominować duet Skalik-Poradomski, który byłby niewątpliwym wzmocnieniem zespołu.

Rozkład sił przedstawia się następująco:

Reprezentacja Ligi:

OSiR Kłobuck – 4 zawodników

AZS WSZ Polonia Poraj – 3 zawodników

Konopiska – 2 zawodników

Czarny Las – 1 zawodnik

Reprezentacja Częstochowy:

PPP – 3 zawodników

Sportowiec – 3 zawodników

Żeromski – 2 zawodników

Mustaf – 2 zawodników

W przerwie meczu odbędzie się konkurs rzutów za 3 i dla wielu będzie to najciekawszy punkt imprezy. Każda drużyna nominuje po jednym strzelcu do konkursy i patrząc na listę najlepszych strzelców (tabelka) rzeczywiście konkurs zapowiada się bardzo ciekawie. Tytułu bronić będzie Piotr Morawski, ale faworytów jest wielu na czele z najwięcej rzucającymi Kotyzą, Bartnikiem i Sawickim oraz doświadczonym Skalikiem. Dużo zależeć będzie od dyspozji danego dnia i nikt z konkursowej ósemki nie bedzie bez szans. Na koniec imprezy natomiast odbędzie się podsumowanie Ligi Okręgowej oraz Amatorskiej Ligi Koszykówki Chłopców.

Najlepsi strzelcy drużyn:

Zawodnik Drużyna Celne 3
Kotyza Sportowiec 43
Sawicki Kłobuck 41
Bartnik PPP 41
Mojsa Żeromski 26
Morawski AZS WSZ 25
Skalik Mustaf 20
Wolski Mad Max 15
Gurtman Konopiska 11

Zapraszamy do typowania składów i wyników imprezy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *