Sukces częstochowskich nauczycieli

Nauczyciele Częstochowscy zrzeszeni w KRS TKKF „Pedagog” odnieśli ogromny sukces zdobywając pierwsze miejsce w IX Ogólnopolskim Turnieju Koszykówki Pracowników Oświaty w Sędziejowicach, który odbył się w dniach 9 -11 maja 2008 roku.

Męska reprezentacja Częstochowy składająca się z nauczycieli pracujących na terenie miasta i powiatu pokonała kolejno w eliminacjach grupowych drużyny z Lubska, Rybnika i Radomia by w finale zmierzyć się z ubiegłorocznym mistrzem, bardzo groźną drużyną z Żywca w 100% opartą na zawodnikach III ligowej drużyny KIS Żywiec. I tak po bardzo emocjonującym meczu, trzymającym widzów w niepewności do końca spotkania, która drużyna okaże się lepsza, Nasza ekipa zwyciężyła po dogrywce 84 : 81. Ogromny wkład w sukces drużyny spod Jasnej Góry miała niewątpliwie gra Dariusza Szynkiela i Michała Skalika, którzy dwoili się i troili aby zejść zwycięsko z parkietu ładnej Hali widowiskowo – sportowej w Sędziejowicach. Nasi reprezentanci występowali w składzie: Sławomir Siorek, Jacek Cykowski, Dariusz Szynkiel, Michał Skalik, Janusz Ferenc, Tomasz Nogalski, Janusz Poradomski, Rafał Nenart, Radosław Tomzik oraz Arkadiusz Mojsa.

Drużyna Kobiet, również odnotowała bardzo duży sukces zwyciężając w eliminacjach odwiecznego rywala, wielokrotnego mistrza kraju wśród nauczycieli drużynę Łodzi 53 : 43, opartą na byłych zawodniczkach ŁKS-u. Nasze Panie dotarły do finału, gdzie zmierzyły się z gospodarzem imprezy – drużyną Pabianic i gdy na 1 minutę do końca prowadziły jednym punktem wydawało się, że zdobędą upragnione mistrzostwo, rywalki wydarły zwycięstwo w ostatnich sekundach meczu, wygrywając 40 : 39, a nasze dziewczyny musiały zadowolić się drugim miejscem. Nasza Żeńska drużyna występowała w składzie Renata Owusu, Aleksandra Kupczak, Anna Swodczyk, Katarzyna Ślęzak, Aneta Kalicka, Małgorzata Molis oraz Agata Kwiatkowska.

Podsumowując była to impreza bardzo udana dla naszych ekip, oprócz wymiernych sukcesów sportowych dała możliwość wymiany doświadczeń z nauczycielami z całej Polski. Gratulujemy Serdecznie i Życzymy wielu sukcesów zarówno sportowych jak i sukcesów w trudnej pracy dydaktycznej oraz wychowawczej.

Autor: Arek Mojsa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *