Puchar Polski. Raków zagra o awans z Energetykiem ROW-em Rybnik.

Już w najbliższy wtorek, 13 maja zostaną rozegrane mecze w ramach 1/8 Finału Pucharu Polski na szczeblu ŚlZPN. Częstochowski Raków udaje się na mecz do Rybnika, gdzie na stadionie na co dzień zarządzanym przez tamtejszy MOSiR , zagra z KS Energetykiem ROW-em Rybnik. Gospodarze pucharowego pojedynku, występują w czwartej lidze w grupie drugiej i są jednym z faworytów swojej grupy i gry w barażach o awans do trzeciej ligi.

Gwiazdą drużyny prowadzonej przez trenera Franciszka Krótkiego, jest pomocnik Marek Kubisz, wychowanek Stadionu Śląskiego Chorzów, który w przeszłości występował w takich klubach jak m.in.: GKS Katowice, Szczakowianka Jaworzno, Odra Wodzisław Śląski i Arka Gdynia.

Raków natomiast walczy w swojej grupie trzeciej ligi o awans do zreformowanej drugiej ligi, która od nowego sezonu będzie się nazywała pierwszą. Ciekawe jak obie drużyny potraktują ten Puchar? Bo przecież obydwie jedenastki walczą o awanse do wyższych lig. Można jedynie przypuszczać, że trener Rakowa, Robert Olbiński będzie chciał sprawdzić zawodników z szerokiej kadry czerwono-niebieskich. Zwycięzca wtorkowego meczu, w ćwierćfinale Pucharu Polski na szczeblu ŚlZPN, spotka się z czwartoligowym Źródłem Kromołów Zawiercie. Mecze ćwierćfinałowe zaplanowano na 27 maja.

Mecz 1/8 Finału Pucharu Polski na szczeblu ŚlZPN, pomiędzy KS Energetykiem ROW-em a Rakowem Częstochowa, odbędzie się 13 maja we wtorek o godzinie 19.00 na stadionie MOSiR-u w Rybniku przy ulicy Gliwickiej 72.

Poniżej przedstawiamy drogę obydwu zespołów do 1/8 Finału Pucharu Polski na szczeblu ŚlZPN:

Droga Rakowa na szczebel Pucharu Polski ŚlZPN:

1.Runda na szczeblu CzOZPN: Płomień Kuźnica Marianowa – Raków 0:8

2. Runda na szczeblu CzOZPN: Sparta Lubliniec – Raków Częstochowa 1:6

3. Runda na szczeblu CzOZPN: Polonia Poraj – Raków Częstochowa 1:5

1/ 2 Finału Pucharu Polski na szczeblu CzOZPN: Huragan Jezioro – Raków 0:5

Mecz finałowy na szczeblu CzOZPN nie był rozgrywany. Finaliści awans do kolejnej fazy uzyskali automatycznie.

Droga Energetyka ROW-u Rybnik na szczebel Pucharu Polski ŚlZPN:

3. Runda: Forteca Świerklany Dolne – Energetyk ROW Rybnik 0:8

4.Runda : Płomień Ochojec – Energetyk ROW Rybnik 0:2

1/2 Finału Pucharu Polski w okręgu Rybnickim: LKS Bełk – Energetyk 1:2 (pd)

Finał Pucharu Polski w okręgu Rybnickim: Energetyk ROW – Start Mszana 4:2

W minioną sobotę, rywale częstochowskiego Rakowa w ramach 25.kolejki spotkań o Mistrzostwo IV Ligi, pokonali u siebie Victorię Jaworzno 4:0. Gole dla Rybniczan w tamtym spotkaniu strzelali: Kostecki-2 Dzięgielowski, Nowak.

Skład Energetyka ROW-u Rybnik z meczu z Victorią Jaworzno: Skrocki-Procek Starowicz, Reclik, Pacholski-Kuś (70′ Bogdan), Nowak, Jary, Dzięgielowski,-Kubisz( 84′ Jaśkiewicz), Kostecki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *