Samsung Athletic Cup

Już w środę 14 maja Częstochowa będzie gościć młodych lekkoatletów z województwa śląskiego i innych regionów kraju na zawodach z cyklu Samsung Athletic Cup 2008 (SAC). Najlepsi zawodnicy sześciu imprez regionalnych
SAC wystąpią w zawodach finałowych, które odbędą się 15 czerwca w Warszawie, w połączeniu z Memoriałem Janusza Kusocińskiego.


„Spodziewamy się około 500 uczestników. Na zgłoszenia czekamy do poniedziałku” – powiedział organizator zawodów Marek Ciuk. Jak dodał, na częstochowskim stadionie miejskim chcą wystąpić nie tylko młodzi sportowcy ze Śląska. „Otrzymałem telefon nawet ze Szczecina, gdzie bardzo chwalony jest nasz stadion” – dodał.

„Jesteśmy w pełni przygotowani na przyjęcie setek młodych lekkoatletów. Dzięki inicjatywie firmy Samsung i wsparciu wody Jupik wezmą udział w profesjonalnie zorganizowanych zawodach lekkoatletycznych” – podkreślił koordynator SAC Zdzisław Hoffmann – były mistrz świata i wciąż aktualny rekordzista Polski w trójskoku.

Najlepsi zmierzą się już 15 czerwca z rówieśnikami z całej Polski w finale SAC 2008 w Warszawie.
Tegoroczny cykl SAC to także okazja do selekcji nowego pokolenia reprezentantów Polski. „Najlepsi zawodnicy pierwszych edycji naszych zawodów przygotowują się dziś do lipcowych Mistrzostw Świata Juniorów w Bydgoszczy, już jako członkowie Samsung Team. Tegoroczna edycja zawodów SAC stwarza możliwość rozwoju kolejnym młodym sportowcom, mającym szansę trafienia do reprezentacji Polski na Igrzyska Olimpijskie Młodzieży Singapur 2010” – powiedział Hoffmann.

HARMONOGRAM SAMSUNG ATHLETIC CUP 2008:
7.05 Białystok, 14.05 Częstochowa, 15.05 Lublin, 19.05 Słupsk, 23.05 Poznań, 28.05 Łódź
oraz 15.06 Warszawa (zawody finałowe, w połączeniu z Memoriałem Janusza Kusocińskiego).
KONKURENCJE: 100 m, 300 m, 600 m (k) lub 1000 m (m), pchnięcie kulą, skok w dal, skok wzwyż
ROCZNIKI UCZESTNIKÓW: 1993, 1994

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *