Przed 30.kolejką spotkań w III Lidze. Raków: spełnijcie marzenie swoich fanów!

Już w najbliższą sobotę, 14 czerwca zostanie rozegrana 30.seria spotkań w trzeciej lidze w grupie trzeciej. Wicelider tabeli i mający stratę zaledwie jednego punktu do GKP Gorzów Wielkopolski, częstochowski Raków wyjeżdża na mecz do Nowej Soli na spotkanie z grającą już tylko o przysłowiową „pietruszkę”, Arką Nowa Sól.


Ostatnia kolejka spotkań w tej klasie rozgrywkowej będzie niespotykanie emocjonująca i zapewne trzymająca w napięciu od pierwszego do ostatniego gwizdka arbitra, głównie na stadionach w Nowej Soli i Katowicach. Zażarta walka o awans do pierwszej ligi trwa i na pewno zakończy się już w tę sobotę. Kto wyjdzie z niej zwycięsko? Wszyscy częstochowianie wierzą, że będzie to Raków, który patrząc na tabelę ma łatwiejsze zadanie do wykonania niż Jego najgroźniejszy rywal, drużyna z Gorzowa Wielkopolskiego. Gorzowianie zagrają na wyjeździe z walczącym o awans do drugiej ligi, Rozwojem Katowice i mają przed sobą bardzo trudne zadanie. Przy zwycięstwie Rakowa w Nowej Soli, Oni także muszą zdobyć trzy „oczka” by awansować do pierwszej ligi. Będzie to korespondencyjny pojedynek obu drużyn, Rakowa jak i GKP, ponieważ wszystkie mecze rozpoczną się o godzinie 17.00.

Walka o awans będzie się toczyła do ostatniego gwizdka arbitra ale to dobrze i dla kibiców i dla samych widowisk. Takiej zażartej walki o awans nie było już dawno i to świadczy tylko i wyłącznie o bardzo wysokiej formie obydwu drużyn, częstochowskiej jak i gorzowskiej.
Kto wyjdzie z tej rywalizacji zwycięsko? Ktoś po tej sobocie będzie bardzo szczęśliwy, pytanie tylko kto? Odpowiedź w najbliższą sobotę ok. 19.00, kiedy już wszystkie mecze zostaną zakończone.

Sobotni rywale Rakowa Częstochowa, drużyna Arki Nowa Sól przed ostatnią serią spotkań zajmują w tabeli 13 pozycję i absolutnie nie mają już szans na awans do drugiej ligi. W 29. kolejkach spotkań, uzbierali oni na swoim koncie tylko 28 punktów, natomiast na własnym boisku zdobyli Oni 15 punktów. Na ten dorobek składają się cztery zwycięstwa, trzy remisy i aż siedem porażek. Ostatnią porażkę u siebie, piłkarze Arki Nowa Sól odnieśli 30 kwietnia 2008 roku, przegrywając u siebie z Miedzią Legnica aż 0:6! Dla gospodarzy będzie to ostatni pojedynek w trzeciej lidze, przynajmniej na jakiś czas.

Raków musi wygrać sobotni pojedynek z nowosolanami i liczyć na „pomoc” Rozwoju Katowice. Katowiczanie w ostatnim meczu grają z „nożem na gardle” i jeśli chcą awansować do drugiej ligi, to swoje spotkanie muszą wygrać. Przed gorzowianami naprawdę piekielnie trudne zadanie i to Oni teraz są pod presją. Dwa ostatnie mecze zremisowali i można zauważyć w ich szeregach lekką zadyszkę. Czas aby częstochowianie to wykorzystali i sprawili całemu światkowi kibicowskiemu i całemu częstochowskiemu społeczeństwu bardzo miłą niespodziankę w formie awansu do pierwszej ligi. To jest potrzebne samemu klubowi, żeby Jego zawodnicy się dalej rozwijali i grali w wyższej klasie rozgrywkowej jak i potrzebne jest dla samego miasta! Aby to marzenie stało się faktem, muszą być spełnione dwa warunki: Raków musi zdobyć trzy punkty na Stadionie Miejskim w Nowej Soli a GKP Gorzów Wielkopolski musi przynajmniej zremisować na Brynowie z Rozwojem Katowice. Gdy Raków zremisuje i porażki doznają gorzowianie, to wtedy obie drużyny w tabeli zrównają się punktami i lepszy stosunek w bezpośrednich meczach zadecyduje, że to częstochowianie zajmą pierwsze miejsce i takim oto sposobem awansują do pierwszej ligi! W meczach pomiędzy Rakowem i GKP Gorzów Wielkopolski padły następujące wyniki: na jesień w Gorzowie było 1:1 a w Częstochowie wygrał Raków 2:0.

W jednym z wywiadów udzielonych dla TVP3 Katowice w programie „ Hat-trick” trener Rozwoju Katowice, powiedział, że po cichu liczy, że to Jego zespół rozda karty, który zespół awansuje do pierwszej ligi. Oby był to Raków! Bo jak nie teraz to kiedy?

Mecz MKP Arki Nowa Sól z Rakowem Częstochowa, odbędzie się w sobotę 14 czerwca o godzinie 17.00 na stadionie Miejskim w Nowej Soli przy ulicy 1 Maja. Stadion ma pojemność 3000 miejsc w tym 500 siedzących.

Tak było jesienią 2007 roku:

10.11.2007: Raków Częstochowa – MKP Arka Nowa Sól 5:0, gole dla Rakowa w tamtym spotkaniu strzelali: Mariusz Przybylski 7’, Damian Sołtysik 45’, Grzegorz Skwara 55’ i 80’, Miłosz Bielecki 64 ‘.

Zestaw Par 30.kolejki spotkań o Mistrzostwo III Ligi w Grupie III: Wszystkie mecze zaplanowane są na 14 czerwca i rozpoczną się o godzinie 17.00:

Rozwój Katowice – GKP Gorzów Wielkopolski
Chrobry Głogów – Pogoń Świebodzin
Orzeł Ząbkowice Śląskie – Skalnik Gracze
Arka Nowa Sól – Raków Częstochowa
Miedź Legnica – Polonia Słubice
MKS Kluczbork – Unia Kunice Żary
Koszarawa Żywiec – Walka Zabrze
Gawin Królewska Wola – Lechia Zielona Góra

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *