Przed eliminacjami MMPPK w Częstochowie

W najbliższą niedzielę w Częstochowie rozegrany zostanie turniej eliminacyjny do Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych. Trzecia impreza tego typu rozgrywek odbędzie się w tym samym dniu w Ostrowie Wielkopolskim.

Głównym faworytem zawodów bez wątpienia jest częstochowski Złomrex Włókniarz. W ekipie „Lwów” pojadą jeden z czołowych polskich młodzieżowców – Mateusz Szczepaniak i Indywidualny Mistrz Europy Juniorów sprzed roku – Borys Miturski.

Najgroźniejszym rywalem częstochowian z pewnością będzie RKM Rybnik, w skład którego wchodzi m.in. Michał Mitko. Młody żużlowiec ostatnio w imprezach młodzieżowych spisuje się bardzo dobrze. Parę, z brązowym medalistą MMPPK z ubiegłego roku, tworzyć będzie Rafał Fleger.

Do faworytów turnieju zaliczyć też można ekipę Unii Tarnów z Kamilem Zielińskim i Szymonem Kiełbasą w składzie. „Czarnym koniem” imprezy może okazać się drużyna Kolejarza Rawicz, której liderem jest rewelacja tegorocznego sezonu – Marcel Kazjer. Tłem dla wspomnianych zespołów powinni być żużlowcy Unibaxu Toruń, którzy, po ukończeniu wieku juniora przez Karola Ząbika oraz Alana Marcinkowskiego, w swoich szeregach nie mają dobrze punktujących młodzieżowców.

Oprócz duetu Złomrexu Włókniarza S.A. na „Arenie Częstochowa” zobaczymy jeszcze jeden zespół spod Jasnej Góry. Będzie to ekipa, składająca się z dwóch drużyn: CKM Włókniarz S.A., a także stowarzyszenia CKM Włókniarz. Zespół ten stanowić będzie rezerwę toru.

Turniej rozpocznie się o godzinie 17:00, a jego organizatorem jest stowarzyszenie CKM Włókniarz Częstochowa. Przepustkę do finału, który odbędzie się 17. sierpnia w Gorzowie Wielkopolskim, wywalczą dwie pary. Przypomnijmy, iż awans do dalszej fazy uzyskały już drużyny ZKŻ-u Kronopol Zielona Góra, a także Unii Leszno.

Lista startowa:

Unibax Toruń:
1. Celmer Dawid
2. Lampkowski Mateusz

RKM Rybnik:
3. Mitko Michał
4. Fleger Rafał

Kolejarz Rawicz:
5. Kajzer Marcel
6. Ratajszczak Paweł

Unia Tarnów:
7. Zieliński Kamil
8. Kiełbasa Szymon
16. Kostro Tadeusz

Złomrex Włókniarz Częstochowa:
9. Szczepaniak Mateusz
10. Miturski Borys

Złomrex Włókniarz / stowarzyszenie CKM Włókniarz Cz-wa (rezerwa toru)
11. Kowalczyk Mateusz
12. Romańczuk Cezary
18. Osmólski Adrian

Wstęp na zawody możliwy będzie po zakupieniu programu w cenie 10 złotych.
Dzieci do lat 12 (za okazaniem legitymacji) oraz posiadacze karnetów na sezon 2008, wydanych przez Złomrex Włókniarz SA, obejrzą zawody za darmo.

źródło: inf. własna/ckmwlokniarz.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *