RCC na Arenie Częstochowa!

W najbliższą niedzielę na Arenie Częstochowa rozegrana zostanie 3 Runda Kwalifikacyjna do cyklu Grand Prix 2009. W trakcie tych zawodów, publiczności zaprezentują się także zawodnicy Rugby Club Częstochowa!

Jak będzie wyglądał występ częstochowskich rugbistów ?

Przed zawodami rozegramy krótki pokazowy mecz. W przerwach turnieju postaramy się zaprezentować także najważniejsze elementy gry w rugby, takie jak młyn, czy dość widowiskowo wyglądającą formację autową, jednocześnie przybliżając publiczności zasady. Liczymy na to, że wielu kibiców zaciekawi ta dyscyplina sportu. Tym bardziej, że ma ona wiele cech wspólnych z żużlem, jak choćby odwaga wymagana do uprawiania tego sportu, a także jego dynamika. ? mówi członek zarządu RCC, Tomasz Ociepa.

Czy pierwszy występ na takim obiekcie, przed kilkoma tysiącami widzów nie usztywni zawodników ?

Jestem spokojny o chłopaków. W końcu grają w rugby, a psychika w tej dyscyplinie sportu to element kluczowy. „Oswoimy się” z murawą i atmosferą stadionu poprzez dłuższą niż zwykle rozgrzewkę i jestem pewien, że zawodnicy pokażą pełnie swoich umiejętności. Chcemy tym występem zbudować jak najlepszy wizerunek rugby wśród widzów, którzy zapewne zobaczą nas po raz pierwszy. – mówi prezes RCC, Mateusz Nowak.

Przewidywany plan pokazu Rugby Club Częstochowa w trakcie zawodów:
16:25 – Rozegranie krótkiego meczu pokazowego
16:45 – Prezentacja żużlowców
17:00 – Pierwszy bieg zawodów
Przerwy między biegami – Przybliżenie publiczności przepisów rugby, oraz elementów gry takich jak: podanie, szarża, młyn, aut.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *