Ułamek i Richardson o awans do GP

W najbliższą niedzielę czeka nas sporo emocji, związanych ze sportem żużlowym. Wtedy bowiem rozegrana zostanie trzecia Runda Kwalifikacyjna do Grand Prix 2009 na torze w Częstochowie.

Polskę w tych zawodach reprezentować będą: Sebastian Ułamek, Grzegorz Walasek, Janusz Kołodziej, Jarosław Hampel oraz rezerwowy – Borys Miturski. Spośród wymienionej piątki, zdaniem wielu ekspertów, największe szanse na awans do kolejnej fazy rozgrywek ma popularny „Seba”. Startuje on bowiem na tym torze na co dzień w barwach miejscowego Złomrexu Włókniarza. Nie można jednak skreślać Walaska, Kołodzieja oraz Hampela, którzy także znajdują się ostatnio w wysokich formach. Zawodnikom z „Orłem” na piersi sporo namieszać mogą bracia Ales i Lukas Drymlowie, Emil Sajfutdinow, Peter Karlsson, i Lee Richardson. W walce o awans liczyć się będzie również Nicolai Klindt. Duńczyk w ubiegłym roku tryumfował na tym owalu w finale Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów. Na liście startowej zaszła jedna zmiana – za Fina Juhy Hautamekiego wystąpi dwukrotnie wspomniany wcześniej Jarosław Hampel, który pierwotnie miał pełnić funkcję rezerwowego.

Oprócz ścigania na wysokim poziomie działacze organizatora imprezy, stowarzyszenia CKM Włókniarz, zaplanowali sporo innych atrakcji. Podczas przerw zgromadzonym kibicom zaprezentują się zawodnicy Rugby Club Częstochowa, a tuż przed rozpoczęciem zawodów odbędzie się pokaz skoków spadochronowych. Ponadto w trakcie turnieju będzie miało miejsce losowanie głównej nagrody dla fanów – skutera ufundowanego przez firmę KINGWAY.

Po koronacji zawodników przeprowadzony zostanie bieg oldbojów. Udział w nim wezmą byli żużlowcy Włókniarza Częstochowa z Józefem Jarmułą na czele. Zaraz po zakończeniu tego wyścigu kibice będą mogli pozować do zdjęć wraz z ikonami częstochowskiego speedway’a.

Czy reprezentanci „biało-czerwonych” staną na wysokości zadania i uzyskają awans do ½ finału eliminacji Grand Prix 2009? O tym przekonamy się już w niedzielę. Początek zawodów wyznaczono na godzinę 17:00. Natomiast prezentacja zawodników rozpocznie się już o 16:45. Przepustkę do półfinału wywalczy czołowa siódemka.

Lista startowa:
1. Ales Dryml (Czechy)
2. Denis Gizatullin (Rosja)
3. Daniel Nermark (Szwecja)
4. Sebastian Ułamek (Polska)
5. Maksims Bogdanovs (Łotwa)
6. Emil Saifutdinov (Rosja)
7. Andriy Karpov (Ukraina)
8. Leonids Paura (Łotwa)
9. Lukas Dryml (Czechy)
10. Janusz Kołodziej (Polska)
11. Lee Richardson (Anglia)
12. Grzegorz Walasek (Polska)
13. Nicolai Klindt (Dania)
14. Peter Karlsson (Szwecja)
15. Oliver Allen (Anglia)
16. Jarosław Hampel (Polska)

Rezerwowy:
17. Borys Miturski

źródło: inf. własna/sport1.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *