Po spotkaniu ze Stalą Gorzów powiedzieli…

Tak jak się tego spodziewaliśmy, Złomrex Włókniarz Częstochowa bez problemów pokonał wczoraj gorzowską Caelum Stal 55:38. Dzięki temu zwycięstwu podopieczni Piotra Żyto utrzymali się na pozycji lidera tabeli Speedway Ekstraligi.

Rune Holta (Caelum Stal Gorzów): – „Naprawdę to były bardzo trudne zawody. Częstochowa to bardzo dobra drużyna co potwierdziła dzisiejszego dnia. Myślę, że mogą wygrać ligę. My nie walczymy o tytuł w tym sezonie. Jesteśmy beniaminkiem w Ekstralidze i będziemy walczyć o awans do fazy play-off. Zdobycie jakiegokolwiek medalu byłoby fantastyczne. Jeżeli chodzi o tor to organizatorzy zrobili kawał dobrej roboty, bo był on perfekcyjnie przygotowany.”

Sebastian Ułamek (Złomrex Włókniarz Częstochowa): – „Ciężki mecz był dzisiaj. Szczególnie, że pogoda też nie sprzyjała, bo było bardzo gorąco. Trzeba było walczyć z upałem i z dobrą drużyną jaką jest Gorzów. Po meczu z Toruniem nie było luzu. Byliśmy już myślami o tym meczu, ponieważ Gorzów potrafi zrobić niespodziankę co pokazał w Lesznie. Dlatego byliśmy w pełni skoncentrowani przed dzisiejszym meczem żeby wygrać w tym spotkaniu.”

Paweł Hlib (Caelum Stal Gorzów): – „Jeśli chodzi o mój występ. Zero na koncie, po raz kolejny w tym sezonie. Trudno powiedzieć… Ja się czuje na motorze dobrze. Jadę tam gdzie chcę, nie mam problemów z jazdą. Mój problem jest taki, że moje sprzęty na Ekstraligę są za słabe. Niestety mnie już nie stać na kupowanie nowych silników, bo już mnie to przerasta po prostu. Co chwilę jakieś nowe silniki kupuję, remontuję, a nie ma tego wyniku. Kasa leci, a moje zarabianie wychodzi tak jak dzisiaj – zero punktów.”

Borys Miturski (Złomrex Włókniarz Częstochowa): – „Myślę, że dzisiaj dobrze się zaprezentowałem. Pierwszy bieg wygrałem. W drugim, no nie oszukujmy się, jechała czołówka światowa. Tak jak mówiłem, uważam, że było dobrze, drużyna wygrała cieszymy się z tego. Liczymy na wygraną w Tarnowie i u nas z Lesznem. Nie mam żadnych pretensji do trenera. To on decyduje i opracowuje strategię. Taka jest jego rola.”

Tomasz Gapiński (Złomrex Włókniarz Częstochowa): – „Cóż, jak ja tu mogę oceniać kolegów (śmiech). Było widać, że wszyscy jechali świetnie. Zwyciężyliśmy, na pewno możemy się cieszyć. Liderujemy w tabeli i oby tak do końca sezonu.”

Wypowiedzi za: zuzelend.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *