Runda wiosenna – przeżyjmy to jeszcze raz

To był zdecydowanie najciekawszy okres w niedługich dziejach klubu. Wszystko zaczęło się od historycznego zalegalizowania działań na początku roku, a skończyło udziałem w wielkim finale Polskiej Ligi Rugby 7 w lipcu. Sezon już za nami, warto więc jeszcze raz prześledzić najważniejsze wydarzenia ostatnich miesięcy.

09.02.2008 – W ramach przygotowań do rundy wiosennej Częstochowianie uczestniczyli w akcji szkoleniowej, którą w Rudzie Śląskiej przeprowadził krajowy oficer rozowju rugby Tomasz Kapustka. Wyjazd był także okazją do przeprowadzenia gier kontrolnych z drużynami z Rudy Śląskiej i Bytomia.

22.02.2008 – Zakończył się proces rejestracji Rugby Club Częstochowa w wyniku czego zostali dodani do ewidencji klubów sportowych działających na terenie Częstochowy. W skład zarządu klubu weszli: Mateusz Nowak (prezes), Jakub Mitek (sekretarz) oraz Tomasz ociepa (skarbnik). Uzyskana w ten sposób osobowość prawna umożliwiła zdobycie członkostwa w Polskim Związku Rugby i uczyniła z klubu równorzędnego partnera w relacjach z lokalnymi władzami i innymi osobami prawnymi.

13.04.2008 – Pierwszy i najlepszy wiosenny występ Częstochowian. W turnieju ligowym, którego gospodarzem była ekipa z Nowego Sącza, zawodnicy RCC zajęli 5 miejsce w stawce 9 zespołów, prezentując solidną postawę i równą grę. W ostatnim meczu turnieju pokonali drużynę PGNiG Jasło, z którą w poprzednich turniejach mierzyli się już dwa razy, notując dwie porażki. Dobra postawa zaowocowała wyraźnym „skokiem” w tabeli, który w dużej mierze urzeczywistnił marzenia o grze w finale. Zwycięzcą turnieju, zgodnie z przewidywaniami, okazał się AZS AWF Katowice

25.05.2008 – Najmniej radosna chwila sezonu – turniej w Bolesławcu, w którym rugbiści RCC nie zanotowali żadnego zwycięstwa. Przyczyn odniesionych porażek można wskazać conajmniej kilka, ale głównej z nich należy upatrywać w poważnej kontuzji jakiej na początku turnieju doznał Michał Markowski, a która miała istotny wpływ na morale pozostałych zawodników. Tak czy inaczej słaba gra dała zaledwie jeden symboliczny punkt do tabeli rozgrywek, a turniej wygrali gospodarze – Husar Bolesławiec

01.06.2008 – W wyniku współpracy nawiązanej z częstochowską Akademią Piłki Nożnej zawodnicy RCC rozegrali pokazowy mecz rugby w trakcie turnieju piłkarskiego organizowanego na stadionie miejskim. Była to pierwsza okazja, by obejrzeć mecz rugby w naszym mieście i świetna okazja do promocji tej dyscypliny sportu. Licznie zgromadzona publiczność obserwowała poczynania rugbistów z zainteresowaniem i pewną dozą zaskoczenia jednocześnie.

01.06.2008 – Rozległe kontakty Tomasza Ociepy zaowocowały kolejną akcją marketingową. Tym razem rugby zagościło na Arenie Częstochowa – nowoczesnym obiekcie mogącym pomieścić 18000 widzów. Pokaz rugby uświetnił rundę kwalifikacyjną Indywidualnych Mistrzostw Świata na żużlu. Kilka tysięcy osób na trybunach zostało wprowadzonych w tajniki rugby, a także mogło znów obejrzeć mecz pokazowy. Zawodnicy pokazywali się przed publicznością na zmianę z takimi tuzami żużla jak Grzegorz Walasek czy Jarosław Hampel.

01.06.2008 – Ledwie rok minął od debiutu w rozgrywkach, a zawodnicy bili się w finale o tytuł zwycięzcy Polskiej Ligi Rugby 7. Wśród dużo bardziej doświadczonych drużyn nie okazaliśmy się najgorsi, a zdobyte 7 miejsce w stawce 51 zespołów , które w tym sezonie brały udział w rozgrywkach to niewątpliwie ogromny sukces. Złote medale zawisły na szyjach zawodników Orkana Sochaczew

To tylko najważniejsze wydarzenia ostatnich miesięcy. Czas między nimi wypłęniło wiele innych, o których przeczytać można w archiwalnych publikacjach na stronie. W związku z zakończeniem sezonu w najbliższym czasie opublikujemy na stronie także wywiad z prezesm drużyny Mateuszem Nowakiem, w którym postara się on ocenić mijające miesiące i przedstawić przyszłość jaka rysuje się przed częstochowskim rugby. Do przeczytania wywiadu zapraszamy już wkrótce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *