Częstochowskie siatkarki rozpoczęły przygotowania

4 sierpnia czternaście siatkarek Politechniki Częstochowskiej rozpoczęło przygotowania do nowego sezonu. 27 września zainaugurują występy w II grupie drugiej ligi.

Pierwsze zajęcia odbyły się poniedziałkowym wieczorem na miejskim stadionie lekkoatletycznym. Przez pierwszy tydzień dziewczyny, pod okiem dyrektora sportowego Janusza Majkusiaka oraz statystyka Szymona Szlendaka trenować będą dwa razy dziennie, na stadionie, siłowni oraz – co jest nowością – sali fitness. W piątek popołudniu rozpoczną ośmiodniowy obóz kondycyjny w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Wiśle, gdzie zajęcia poprowadzi trener Andrzej Solski. Po powrocie z gór zawodniczki dostaną dwa dni wolnego, by 19 sierpnia powrócić na częstochowskie obiekty sportowe i kontynuować szlifowanie formy. W tym okresie planowany jest sparing z Politechniką Gliwicką.

W dniach 28-31 sierpnia w Rzeszowie rozegrane zostaną Akademickie Mistrzostwa Polski, w których uczestniczyć będą nasze dziewczyny, a od początku września rozpocznie się seria turniejów. I tak: 5-7 to międzynarodowy turniej w Jaworze, między 12 a 14 ogólnopolski na własnym parkiecie i 19-20 na hali Domex Częstochowianki.

Po tym, jak przed przerwą wakacyjną nasz klub opuściło osiem zawodniczek zarząd klubu musiał od początku budować zespół. Do Uli Jędrys-Szynkiel, Marzeny Nieczyporowskiej, Asi Kowalskiej i Marty Kędzi, które jako jedyne nie zmieniły barw klubowych dołączyło 5 nowych dziewczyn oraz 5 juniorek z rezerw SPS Politechniki. Decyzją władz klubu pierwszym trenerem będzie Andrzej Solski, drugim Jakub Kuziorowicz, asystentem Szymon Szlendak, który łączyć będzie funkcje statystyka i kierownika drużyny a masażystką niezmiennie Olha Romaniv. Pełen skład SPS AZS Politechniki Częstochowskiej wygląda następująco:
Anna Antos
Magdalena Bernacka
Aneta Dzwonnik
Magdalena Grabarczyk
Urszula Jędrys-Szynkiel
Marta Kędzia
Beata Korecka
Joanna Kowalska
Ilona Kudzia
Marzena Nieczyporowska
Marta Owusu
Aleksandra Stachowicz
Karolina Tysarczyk
Monika Woźnica

źródło: www.sps.pcz.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *