Piłkarskie i kibicowskie Święto na Limanowskiego!

Wyjątkowo, bo już w najbliższą środę 6 sierpnia zostanie rozegrana trzecia seria spotkań o Mistrzostwo drugiej ligi w grupie zachodniej. W Częstochowie, Raków podejmie jeszcze nie tak dawno grającą w Orange Ekstraklasie, bo w sezonie 2007/2008 drużynę STS Zagłębia Sosnowiec. Będzie to pierwszy mecz w tym sezonie z cyklu: „Piłkarskie i kibicowskie Święto na Limanowskiego”.

Sosnowiczanie występujący wówczas w sezonie 2007/2008 w Orange Ekstraklasie, zajęli ostatnie miejsce w tabeli i w wyniku kar degradacji zostali relegowani o jedną klasę rozgrywkową niżej i takim oto sposobem trafili do nowej drugiej ligi, grupy zachodniej.

Piłkarze Zagłębia w pierwszej kolejce spotkań nie rozegrali meczu z Pogonią Szczecin, ponieważ murawa stadionu w Szczecinie wymagała gruntownej wymiany i ten mecz został przełożony na inny termin. Natomiast w drugiej serii spotkań, podopieczni trenera Piotra Pierścionka już rozegrali mecz. Na własnym boisku pokonali Jarotę Jarocin skromnie bo tylko 1:0. Gola dla sosnowiczan w tamtym spotkaniu strzelił Krzysztof Myśliwy.

Skład Zagłębia Sosnowiec z meczu z Jarotą Jarocin:

Gostomski- Bartos, Białek, Marek, Łuczywek, Wolny, Kłoda, Cygnar, Pajączkowski ( 46’ Błażejewski), Smółka ( 46’ Myśliwy), Bałecki( 86’ Berliński).

W tabeli sosnowiczanie zajmują jednak ostatnią lokatę z jednym ujemnym punktem( za udział w korupcji zostali Oni ukarani czterema punktami ujemnymi, ale z racji tego, że ostatni mecz został wygrany, to te punkty zmalały tylko do jednego ujemnego). Raków natomiast w tabeli drugiej ligi grupy zachodniej po dwóch kolejkach spotkań zajmuje trzynastą pozycję w tabeli z tylko jednym zdobytym punktem. W ostaniej kolejce częstochowianie przegrali w Janikowie z tamtejszą Unią 1:2, będąc w opinii osób bardzo zbliżonych do kierownictwa zespołu z Janikowa , przynajmniej do przerwy będąc zespołem lepszym.

Częstochowianie potrzebują jeszcze troszkę czasu aby się lepiej zgrać i możliwe że jest to tylko kwestia czasu, kiedy odniosą pierwsze ligowe zwycięstwo. Kto wie, może w środę uda im się urwać jakieś punkty niedawnemu zespołowi występującemu w Orange Ekstraklasie? Będzie to na pewno trudne zadanie, ale możliwe do wykonania. Choć rywale w przerwie letniej dokonali kilka ciekawych transferów, sprowadzając m.in. z Legii Warszawa, bramkarza Macieja Gostomskiego, mającego kapitalne warunki fizyczne( wzrost 190 cm!), który dotychczas był trzecim bramkarzem Legii oraz dwóch zawodników krakowskiej Wisły, obrońcę Radosława Jacka oraz Pawła Smółkę, mająych za sobą występy w Pucharze Orange Ekstraklasy, oraz z Młodzieżowym zespołem „ Białej Gwiazdy” zdobycie Mistrzostwa Polski.

Środowe spotkanie będzie także atrakcyjne nie tylko z punktu widzenia piłkarskiego ale także i kibicowskiego, bowiem z Sosnowca raczej na pewno wybierze się do Częstochowy dość spora grupa fanów. Będzie to zarówno piłkarskie święto jak i kibicowskie. Można się spodziewać, że obie ekipy stworzą piękne wydarzenia na boisku i na trybunach. Gdzie będzie gra fair play na boisku i gdzie na trybunach obie grupy kibiców, zarówno z Częstochowy jak i Sosnowca stworzą atmosferę godną piłkarskiego jak i kibicowskiego święta.

Mecz Rakowa Częstochowa z Zagłębiem Sosnowiec, odbędzie się w środę 6 sierpnia o godzinie 17.00 na stadionie przy Limanowskiego. Bilety w cenach: 7 złotych normalny i 5 złotych ulgowy będą do nabycia w kasach stadionu Rakowa przed samym meczem.

Z racji tego, że jest to impreza masowa i mecz zaliczany jest do tych o „podwyższonym ryzyku”, każdy kibic wybierający się na ten mecz musi przy sobie posiadać dowód tożsamości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *