Południowa Liga Młodziezowa w Częstochowie

Już jutro na Arenie Częstochowa odbędą się kolejne zawody w ramach Południowej Ligi Młodzieżowej. O zwycięstwo powalczą drużyny RKM-u Rybnik, Stali Rzeszów, Unii Tarnów, WTS-u Wrocław oraz gospodarze, Włókniarz Częstochowa. Warto dodać, że w składach drużyn widnieją nazwiska takich zawodników jak chociażby Maciej Janowski czy Dawid Lampart.

Faworytami do triumfu z pewnością będą „Lwy”, ich atutem powinien być nie tylko tor. To ze względu na najbardziej wyrównany skład. Kibice bardzo liczą na Borysa Miturskiego, który w ostatnim ligowym meczu w Tarnowie pokazał się z dobrej strony. Cenne punkty powinni dorzucić także Marcin Piekarski i Mateusz Kowalczyk niewiadomą wydaję się być postawa Kamila Cieślara.

Kroku gospodarzom na pewno dotrzymywać będą zawodnicy z Rybnika, którzy w ostatnim czasie niemal we wszystkich rozgrywkach młodzieżowych wiodą prym. Mocni będą także „Stalowcy” z Rzeszowa, bowiem w ich szeregach nie zabraknie klasowych juniorów. Za takiego można uznać Dawida Lamprta, który wraz z Mateuszem Szostkiem regularnie punktuje na dobrym poziomie zarówno w PLM jak i Lidze Juniorów.
Śmiało można użyć stwierdzenia, iż „gwoździem programu” będzie zaledwie 17-letni Maciej Janowski. To właśnie reprezentant ekipy z Wrocławia uważany jest za przyszłość żużla w Polsce. Potwierdzają to wysokie zdobycze punktowe notowane w Speedway Ekstralidze oraz to jakich zawodników pokonywał ten młodzieniec (m.in. Ryan Sullivan). W ekipie z Wrocławia wystartują także Grzegorz Stróżyk oraz gościnnie zawodnik Stowarzyszenia CKM Włókniarz, Cezary Romańczuk. Unia Tarnów do boju wystawiła Szymona Kiełbasę, Macieja Ciesielskiego oraz Tadeusza Kostro.

Sędziuje: Artur Kuśmierz (Częstochowa)
Stażysta: Grzegorz Drozd (Rzeszów)
Wstęp: program – 5zł
początek zawodów: godz. 17.

źródło:ckmwlokniarz.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *