Znani sponsorzy oraz skompletowany skład AZS-u Częstochowa

Dzisiaj, w częstochowskim hotelu Patria, odbyła się konferencja prasowa, na której oficjalnie poznaliśmy dwóch strategicznych sponsorów AZS-u Częstochowa. Z klubem spod Jasnej Góry związały się firmy Selena i Domex, a rozgrywkach Plus Ligi, Pucharu Polski i Ligi Mistrzów występować będzie pod nazwą Domex Tytan AZS Częstochowa.

Dzisiejsze spotkanie z dziennikarzami otworzył prezes AZS Częstochowa SSA – Konrad Pakosz. Następnie doszło do podpisania umów ze wspomnianymi wcześniej firmami, po czym częstochowski działacz krótko opisał nowego sponsora. Ponadto prezes Pakosz zaprezentował skład „Akademików” na sezon 2008/2009. Potem głos zabrał wiceprezes klubu – Roman Lisowski – który ujawnił, że AZS będą wspierały także inne firmy, m.in. Pamapol i Kar-bud. Zarząd poinformował też, że pierwszym terenem zespołu pozostanie Radosław Panas, a jego asystentem, jak również statystykiem zespołu, będzie Michał Gogol, który współpracował z żeńską reprezentacją Polski. Funkcję trenera odnowy biologicznej natomiast nadal pełnić będzie Zbigniew Sznober.

Pakosz wyjaśnił również, dlaczego postanowili zakontraktować Przemysława Michalczyka – „Samymi młodymi zawodnikami nie jest się w stanie wiele ugrać szczególnie w rozgrywkach Plus Ligi czy Ligi Mistrzów. Dlatego zdecydowaliśmy się pozyskać Przemka Michalczyka. Mamy świadomość, że jest on świeżo po kontuzji. Zrobiliśmy swoisty wywiad środowiskowy i wiemy, że Przemek w spotkaniach o utrzymanie był najlepszym zawodnikiem warszawskiej drużyny obok Radosława Rybaka. Trener stołecznego zespołu powiedział nawet, że gdyby nie Przemek Michalczyk, Warszawa spadłaby z ligi, tak więc tym się kierowaliśmy. Jeśli zawodnikowi odnowi się kontuzja barku, to jego kontrakt zostanie w sposób znaczący obniżony, co jest uczciwym rozwiązaniem dla klubu jak również zawodnika. I myślę, że dogadaliśmy się na tych adekwatnych warunkach.” – zakończył Pakosz.

Skład Domexu Tytan AZS Częstochowa na sezon 2008/2009:

rozgrywający:
Drzyzga (4 lata)
Stelmach (1 rok)

środkowi:
Wiśniewski (4)
Gunia (1+1)
Nowakowski (2)
Wrona (2)

przyjmujący:
Michalczyk (2)
Bartman (2)
Wierzbowski (2)
Gradowski (2)

atakujący:
Mljakow (1+1)
Janeczek (2)

libero:
Zatorski (1+1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *