Zwyciężyć po raz pierwszy!

Już w najbliższą sobotę zostanie rozegrana czwarta kolejka spotkań o Mistrzostwo drugiej ligi, grupy zachodniej. Zajmujący odległe, bo szesnaste miejsce w tabeli częstochowski Raków tym razem wyjeżdża do Koronowa, gdzie spotka się z zajmującą jedno oczko wyżej tamtejszą Victorią.

Obydwie jedenastki w tym sezonie spisują się bardzo słabo. Jedni i drudzy w rundzie jesiennej nie poznali jeszcze jak smakuje zwycięstwo w drugiej lidze.

Częstochowianie w trzech meczach zdobyli zaledwie jeden punkt i to zaraz w pierwszej kolejce u siebie z Lechią Zielona Góra, która jak na razie zajmuje trzecie miejsce w tabeli. Kolejne dwa mecze podopieczni trenera Roberta Olbińskiego przegrali: w Janikowie z Unią i u siebie z Zagłębiem Sosnowiec. Raków sprawia wrażenie „ rozbitej armii” i tylko zwycięstwo na pewno podniesie morale drużyny prowadzonej przez Roberta Olbińskiego.

O to może być jednak znacznie łatwiej niż w ostatnim wyjazdowym meczu w Janikowie, bowiem sobotni rywale częstochowian: drużyna Victorii Koronowo także jeszcze nie poznała jak smakuje zwycięstwo w drugiej lidze. Podopieczni Macieja Karabasza dwa pierwsze mecze przegrali: na wyjeździe w Tychach z GKS-em 0:1 i u siebie z teamem Mariusza Kurasa także 0:1. Pierwszy punkt tej jesieni, Koronowianie zdobyli na wyjeździe, remisując w Jarocinie z Jarotą 1:1. Victoria wyprzedza Raków w tabeli tylko lepszym stosunkiem bramek.

Obie drużyny mają w sobotę okazję zwyciężyć po raz pierwszy w tej rundzie. Pytanie, jak po dwóch z rzędu porażkach zaprezentuje się Raków? Jakby nie patrzeć to na pewno Victoria Koronowo jest w zasięgu częstochowian. Czy w sobotni wieczór będziemy się po raz pierwszy cieszyli ze zdobytych trzech oczek przez Raków? Oby…

Mecz pomiędzy Victorią Koronowo i Rakowem Częstochowa odbędzie się w najbliższą sobotę 9 sierpnia o godzinie 17.00 przy ulicy Klasztornej 6. Stadion Victorii Koronowo posiada 1000 miejsc.

Program 4. kolejki spotkań o Mistrzostwo II Ligi, Grupy zachodniej: Mecze 9 i 10 sierpnia.

Gawin Królewska Wola- Nielba Wągrowiec g. 17.00
Lechia Zielona Góra- Chemik Police g. 17.00
Unia Janikowo- Polonia Słubice g. 17.00
Zagłębie Sosnowiec- Elana Toruń g. 19.00
Victoria Koronowo- Raków Częstochowa g. 17.00
MKS Kluczbork- Jarota Jarocin g. 17.00
Czarni Żagań- Pogoń Szczecin g. 17.00
Kotwica Kołobrzeg- Miedź Legnica g.17.00
Zawisza Bydgoszcz- GKS Tychy, niedziela 10 sierpnia, g.17.00

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *