„Faworytem jest dla mnie dobra zabawa”

Poniżej przedstawiamy państwu wywiad z Tomaszem Stalą,, który jest jednym z głównych organizatorów niedzielnego turnieju Med@lik Cup.

Jak wpadliście na pomysł by zorganizować pierwszą edycje Med@lik Cup?

– Pomysł zrodził się wśród użytkowników czestochowaforum.pl. Nie udała się impreza – mecz pomiędzy naszym forum, a forum Brzegu. Razem z Przemkiem i Nightmarem postanowiliśmy przenieść taką imprezę na grunt częstochowski, (bo przyczyną, z racji której nie powiodła się impreza były względy logistyczne – odległość Brzegu i Częstochowy). Spotkaliśmy się parę razy, wszystko było na wariackich papierach. Bardzo dużo pomógł poseł Grzegorz Sztolcman oraz właściciele Pizzerri Gruby Benek. Dzięki ich pomocy udało się zorganizować turniej.

Dlaczego akurat fora internetowe?

– Wszystko wyszło naturalnie. Fora internetowe są jakąś formą społeczności. Ludzie dyskutują ze sobą, wymieniają poglądy, kłócą się. Część chce się poznać i organizowane są spotkania forumowe. Następują zderzenia wyobrażeń z rzeczywistością. Ludzie się zaprzyjaźniają… Można pisać sporo. Naszym zamysłem było, aby zjednoczyć światek częstochowskich internautów – poznać się poprzez sport i zabawę.

Rok temu w imprezie wzięły udział 4 drużyny, naprzeciw siebie stanęli kibice AZS-u, Rakowa i Włókniarza, nie było obaw, że może zaginąć gdzieś duch sportowej rywalizacji, wszak kibice tych klubów nie przepadają za sobą?

– Trochę obaw było (śmiech). Dużo jest jednak znajomości personalnych pomiędzy kibicami tych klubów, i zawsze można było znaleźć wspólną płaszczyznę porozumienia. O dziwo gra przebiegała w czysto sportowej atmosferze, bez złośliwych faulów. Każdy chciał udowodnić, że gra fair – i że grą fair przyniesie chlubę klubowi, którego forum reprezentuje.

W tym roku grono uczestników poszerzyło się o dwa zespoły: częstochowskie forum akwarystów i forum kibiców Rugby, jak oceniasz ich szanse i szanse pozostałych drużyn?

– Jeśli chodzi o akwarystów, to uważam, że „rybkarze” mogą być czarnym koniem, a raczej czarnym „skalarkiem” naszego turnieju. Co do rugbystów, to spora część forumowiczów to zawodnicy, tak więc z kondycją u nich będzie dobrze. Gorzej, że mogą się zapomnieć, i złapać futbolówkę w ręce (śmiech). Przed drużyną Rakowa stoi ciężkie zadanie – obrona tytułu. Skład pozostanie nieznacznie zmieniony, tak więc przeciwnicy wiedzą na co może nas być stać. Czestochowaforum.pl postawiło jasny cel – zwycięstwo. Zobaczymy jak to będzie. Włókniarze na pewno będą chcieli zrehabilitować się za zeszłoroczne ostatnie miejsce, a AZS wskoczyć kilka oczek wyżej. Wszystko pokaże boisko.

Smaczku zmaganiom, na pewno dodaje fakt, że w każdej drużynie musi wystąpić przedstawicielka płci pięknej, w naszym mieście jest sporo piłkarsko utalentowanych kobiet?

– W zeszłym roku najlepszą zawodniczką została wybrana Kasia reprezentująca forum Rakowa. Inne dziewczyny też dawały radę. Jeśli brakowało umiejętności, nadrabiały wszystko ambicją. A światek częstochowskiej piłki kobiecej ma się chyba w miarę dobrze – wszak mamy drużynę Gola i Olimpijczyka.

Zapowiada się wspaniały festyn rodzinny, oprócz pojedynków szykowane jest wiele atrakcji, to powinno zachęcić ludzi, do przybycia w ten niedzielny dzień.

– Dokładnie. W zeszłym roku zaskoczyła nas liczba widzów, dlatego postanowiliśmy zająć im jakoś czas. Przygotowane zostało wiele konkursów z atrakcyjnymi nagrodami. Dzięki naszym wspaniałym sponsorom: honorowym patronom: posłowi Grzegorzowi Sztolcmanowi, senatorowi Andrzejowi Szewińskiemu, a także pizzerri Gruby Benek, producentowi makaronów Goliard, sklepowi komputerowemu X-kom, producentowi materiałów budowlanych Atlas, hurtowni sportowej Football Factory oraz doradcy Klienta biznesowego firmy PlusGSM możemy zapewnić, że nagrody w konkursach będą naprawdę atrakcyjne! Oprócz konkursów będzie można oznakować swój rower przed kradzieżą, obejrzeć prezentacje firmy Bolo & Gustaw zajmującej się systemami nagłaśniania samochodów, skosztować specjałów kuchmistrza z pałacu Radoszewnica, skorzystać z fachowych porad przedstawiciela firmy Commercial Union, doradzić się we wszelkich sprawach związanych z telefonią komórkową u przedstawicieli firmy PlusGSM doradcy klientów biznesowych. Nad pociechami będą czuwać osoby z firmy Kangurek zajmującej się organizacją imprez okolicznościowych dla dzieci. Swoje umiejętności zaprezentują nam specjaliści filipińskiej sztuki walki oraz tancerze tańca nowoczesnego. Oprócz tego wszystkiego catering na zimno oraz na ciepło, wata cukrowa oraz dmuchańce. Każdy znajdzie coś dla siebie, to mogę zapewnić. Jedyna niewiadoma to pogoda, ale jesteśmy dobrej myśli!

Na sam koniec, kto jest twoim faworytem?

– Jak już wspomniałem wcześniej, wymieniając szanse drużyn. Faworytem jest dla mnie dobra zabawa wszystkich (no i drużyna forum Rakowa, w której gram).

Wszystkich serdecznie zapraszamy na turniej, w niedzielę, od 9 do 21 na MSP Raków. Wstęp wolny!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *