Unia Leszno-Włókniarz Częstochowa

Jutrzejsza niedziela dla kibiców żużla stoi pod znakiem drugiej fazy play-off. Jedną z par półfinałowych stanowi pojedynek Unii Leszno z Włókniarzem Częstochowa. Pierwsze spotkanie odbędzie się w Lesznie, a jego początek wyznaczono na godzinę 18:00.

Gra o wszystko
Dwumecz, w którym „Lwy” i „Byki” walczą o przepustkę do finału Drużynowych Mistrzostw Polski śmiało można nazwać pojedynkiem na szczycie. Konfrontacje częstochowsko-leszczyńskie od kilku lat wzbudzają wiele emocji, zarówno u kibiców jednej, jak i drugiej drużyny. W tym sezonie podopieczni trenera Czesława Czernickiego wygrali z Włókniarzem na własnym torze w stosunku 50:42. Jednak to „Pedersen i spółka” triumfowali w dwumeczu, a to za sprawą wysokiego zwycięstwa na koniec rundy zasadniczej (56:36). Z pewnością „ucztą” dla fanów będą pojedynki Nicki Pedersena i Leigh Adamsa.

Czy mecz może być zagrożony?
Dziś na torze w czeskich Slanach zostanie rozegrany finał Klubowego Pucharu Europy. W zawodach wystąpią wcześniej wspomniani Pedersen i Adams. W przypadku odwołania czy też przerwania zawodów zostaną one przełożone na niedziele. Jeśli tak się stanie to decyzją komisarza Speedway Ekstraligi, Ryszarda Głoda mecz Leszno-Częstochowa zostanie odwołany.

Możliwe osłabienia w składzie gospodarzy
Dobrą postawę zaprezentowali wczoraj Damian Baliński oraz Krzysztof Kasprzak, którzy na torze w Toruniu zdobyli srebro Mistrzostw Polski Par Klubowych. W zawodach tych nie wystąpił Jarosław Hampel, który nabawił się infekcji górnych dróg oddechowych. Także niedzielna jazda „Małego” stoi pod znakiem zapytania, byłoby to spore osłabienie gospodarzy. Jeśli tak się stanie to za Hampela będzie trzeba zastosować zastępstwo. Kolejną parą po świeżo upieczonych medalistach MPPK będzie duet Leigh Adams-Troy Batchelor. Dość mocno prezentuje się młodzieżowa część składu, bowiem Jurica Pavlic notuje coraz lepsze występy w lidze angielskiej, natomiast Przemysław Pawlicki w rozgrywkach juniorskich coraz częściej daje znać o swoim talencie.

Goście w standardowym zestawieniu
Trener Piotr Żyto nie zamierza ryzykować i tym samym postawił na sprawdzony przez siebie skład. Tym sposobem pierwszą parę stanowią trzeci zawodnik tegorocznego cyklu Grand Prix-Greg Hancock oraz jadący drugi mecz po kontuzji-Tomasz Gapiński. numery 11 i 12 to najskuteczniejszy w tym sezonie duet „Lwów”, a będą to Sebastian Ułamek i Lee Richardson. W meczowym zestawieniu nie zabraknie oczywiście ligowego dominatora, Nickiego Pedersena. Para juniorska to Mateusz Szczepaniak oraz najprawdopodobniej Tai Woffinden.

Awizowane składy:

Złomrex Włókniarz Częstochowa :
1. Greg Hancock
2. Tomasz Gapiński
3. Sebastian Ułamek
4. Lee Richardson
5. Nicki Pedersen
6. Mateusz Szczepaniak

Unia Leszno :
9. Krzysztof Kasprzak
10. Damian Baliński
11. Leigh Adams
12. Troy Batchelor
13. Jarosław Hampel
14. Przemysław Pawlicki

Sędzia: Marek Wojaczek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *