” Mario” przyjeżdża na Limanowskiego!

Będący na fali wznoszącej, częstochowski Raków w sobotnie popołudnie będzie podejmował u siebie interesującego przeciwnika jakim jest Pogoń Szczecin w ramach dziewiątej serii spotkań o Mistrzostwo drugiej ligi, grupy zachodniej.

W drużynie naszych sobotnich gości aktualnie są zatrudnieni ludzie, którzy w przeszłości byli związani rodzinnie i piłkarsko z Częstochową. Pierwszym z nich jest obecny trener „ Portowców”, Mariusz Kuras. Ten 43- letni szkoleniowiec szczecińskiej Pogoni, a urodzony w Częstochowie, przez dwa sezony: 1981/1982 i 1982/1983 reprezentował barwy Rakowa grając na pozycji pomocnika. Popularny „ Mario” oprócz występów w Rakowie i Pogoni Szczecin, grał jeszcze w izraelskich drużynach: Maccabi Jaffa oraz Shimshon Tel-Awiw.

Drugą osobą tak mocno piłkarsko związaną z częstochowskim Rakowem, jest Paweł Skrzypek. Ten 37 letni obecnie zawodnik Pogoni Szczecin w sezonach 1994/1995, 1995/1996 i 1996/1997 reprezentował z bardzo dużym powodzeniem barwy Rakowa Częstochowa. Grający na pozycji obrońcy ten błyskotliwy zawodnik wystąpił w 68 meczach( w tym w aż 67 w pełnym wymiarze czasowym!) i strzelił dla Rakowa, grającego wówczas w pierwszej lidze 7 goli. Obecnie jest kapitanem Pogoni Szczecin.

Jednak w ostatnim meczu mistrzowskim z Jarotą Jarocin doszło do roszad w składzie w rezultacie czego Paweł Skrzypek stracił opaskę kapitana na rzecz Radosława Bilińskiego i decyzją trenera Mariusza Kurasa usiadł na ławce rezerwowych i w tym spotkaniu nie zagrał ani minuty.

W rundzie jesiennej obecnego sezonu „ Portowcy” spisują jednak grubo poniżej oczekiwań zarówno kibiców jak i władz miejskich ze Szczecina. Na osiem meczów, odnieśli trzy zwycięstwa, jeden remis i trzykrotnie musieli uznać wyższość przeciwników. Na boiskach rywali szczecinianie wygrali tylko raz ( miało to miejsce 2 sierpnia tego roku w Koronowie a wynik był 1:0) oraz przegrali dwukrotnie ( z MKS-em Kluczbork 1:3 i GKS-em Tychy 1:2) i raz zremisowali z Czarnymi Żagań bezbramkowo. Na pewno drużyna szczecińskiej Pogoni jest do ogrania przez Raków, który od momentu objęcia funkcji trenera przez Leszka Ojrzyńskiego jest na fali wnoszącej. Co prawda pierwszy mecz pod Jego wodzą został przegrany( trener wtedy spędził zbyt mało czasu z drużyną czerwono- niebieskich), ale już kolejne mecze z Zawiszą Bydgoszcz u siebie i GKS-em Tychy na wyjeździe okazały się „ Koncertem gry” w wykonaniu piłkarzy Rakowa.

Jak będzie w sobotę? Raków stoi przed kolejną szansą odniesienia zwycięstwa, bowiem goście jak na razie prezentują się słabo.

Sobotnie spotkanie będzie atrakcyjne nie tylko z punktu widzenia piłkarskiego ale także i kibicowskiego, bowiem swój przyjazd zapowiedziała spora grupa sympatyków szczecińskiej Pogoni.

Można się spodziewać, że obie ekipy stworzą piękne wydarzenia na boisku i na trybunach. Gdzie będzie gra fair play na boisku i gdzie na trybunach obie grupy kibiców, zarówno z Częstochowy jak i Szczecina stworzą atmosferę godną piłkarskiego jak i kibicowskiego święta.

Mecz Rakowa Częstochowa z Pogonią Szczecin odbędzie się w sobotę, 6 września o godzinie 16:00 na stadionie przy ulicy Limanowskiego 83.

Bilety w cenach: 7 złotych normalny i 5 złotych ulgowy będą do nabycia w kasach stadionu Rakowa przed samym meczem.

Z racji tego, że jest to impreza masowa i mecz zaliczany jest do tych o „podwyższonym ryzyku”, każdy kibic wybierający się na ten mecz musi przy sobie posiadać dowód tożsamości.

Program 9. kolejki spotkań o Mistrzostwo drugiej ligi grupy zachodniej:

6 września:

Raków Częstochowa – Pogoń Szczecin, g. 16:00
Chemik Police – Czarni Żagań, g. 16:00
Polonia Słubice – Zawisza Bydgoszcz, g.16:00
Elana Toruń – GKS Tychy, g.17:00
Nielba Wągrowiec – MKS Kluczbork, g. 17:00
Kotwica Kołobrzeg – Victoria Koronowo, g.17:00
Lechia Zielona Góra – Unia Janikowo,g.17:00

7 września:

Jarota Jarocin – Miedź Legnica, g. 15:00
Gawin Królewska Wola – Zagłębie Sosnowiec, g.16:00

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *