Orzeł „wyląduje” w Zabrzu.

Na najbliższą sobotę, 6 września została zaplanowana piąta kolejka spotkań o Mistrzostwo trzeciej ligi grupy opolsko- śląskiej. Jedyny przedstawiciel okręgu częstochowskiego w tej klasie rozgrywkowej, Orzeł Babienica zagra w Zabrzańskiej dzielnicy Makoszowy z tamtejszą Walką.


Podopieczni trenera Mirosława Smyły po czterech seriach spotkań w tabeli swojej grupy zajmują siódme miejsce z dorobkiem sześciu oczek na koncie. Na boisku przeciwnika Babieniczanie jeszcze nie wygrali, przegrali natomiast jedno spotkanie, z BKS-em Stalą Bielsko Biała ( 1:3).

Sobotni rywale Orła, drużyna Walki Zabrze jeszcze nie tak dawno występowała w „ starej” trzeciej lidze i rywalizowała choćby z Rakowem Częstochowa. Po zakończeniu poprzedniego sezonu zabrzanie spadli do czwartej ligi i po reorganizacji rozgrywek znów grają w… trzeciej lidze, ale w dawnej czwartej.

Po czterech rozegranych kolejkach, u siebie piłkarze Walki wygrali jeden mecz ( ze Skalnikiem Gracze 2:1) i jeden mecz przegrali ( z Ruchem Radzionków 0:1). W sobotnim pojedynku obydwu drużyn ciężko jest wskazać faworyta.

Mecz pomiędzy Walką Zabrze i Orłem Babienica odbędzie się w sobotę 6 września o godzinie 17:00 na stadionie przy ulicy Jaskółczej 40. Stadion ten posiada 4300 miejsc.

Zestaw Par 5. kolejki spotkań o Mistrzostwo trzeciej ligi grupy opolsko- śląskiej. Wszystkie mecze zaplanowano na sobotę 6 września.

Walka Zabrze – Orzeł Babienica, g. 17:00
Silesius Kotórz Mały – Pniówek Pawłowice Śląskie, g. 16:00
Rajfel Krasiejów – BKS Stal Bielsko Biała, g. 16:00
Energetyk ROW Rybnik – Ruch Radzionków, g. 16:00
Beskid Skoczów – Skalnik Gracze, g. 16:30
Ruch Zdzieszowice – Rozwój Katowice, g. 17:00
LZS Leśnica – Koszarawa Żywiec, g.16:00
Victoria Chróścice – TOR Dobrzeń Wielki, g.16:00

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *