Wraca liga: TYTAN Częstochowa

W związku z prośbą naszych czytelników przygotowaliśmy dla państwa krótkie sylwetki naszych zawodników. Poniżej przeczytać możecie o szesnastu zawodnikach, tworzących kadrę Szesnastki przed sezonem oraz o trenerza Chądzyńskim.


Marcin Bluma

Młody skrzydłowy to najzdolniejszy wychowanek Roberta Pęczaka. Gdy osiągnął wiek juniora przeniósł się do Wrocławia, by grać w juniorach i rezerwach Śląska. W Częstochowie nie było, i ze względów finansowych wciąż nie ma, drużyny juniorów. Powrót Blumy to jednak dobry znak, że o najzdolniejszych w Częstochowie się nie zapomina. Aktualnie zawodnik leczy skręcone kolano i nie oglądaliśmy go podczas Turnieju Otwarcia. Trener Chądzyński ma zamiar jednak często korzystać z usług młodego skrzydłowego kiedy tylko ten będzie znów zdolny do gry.

Dawid Jarecki

Silny skrzydłowy z racji deficytu centymetrów w drużynie często gra jako center. Na III-ligowych parkietach spisywał się dobrze, a czasami wręcz wyśmienicie. Jak w spotkaniu z SP27 Katowice kiedy rzucił 23 punkty, będąc wówczas wręcz nieomylnym. Ciekawe czy Jarecki będzie w stanie przenieść się na wyższy poziom i pokazać klasę także w II lidze. Doświadczenie wyniesione także z AZS WSZ Częstochowa powinno zaprocentować w tym sezonie.

Adam Karkoszka

Jeden z najważniejszych zawodników, którzy wywalczyli awans i kluczowy gracz w taktyce na nowy sezon. W III lidze często rozgrywał, jednak w najbliższym sezonie powinien grać częściej na pozycji numer 2. Taki obrót sprawy jest jak najbardziej logiczny bowiem Karkoszka to strzelec jakiego każdy trener chciałby mieć w drużynie. Kiedy już się wstrzeli jest bezlitosnym, cichym mordercą. Można być spokojnym, że ręka mu nie zadrży nawet w kluczowych momentach.

Wojciech Kotlewski

4 minuty. Tak wyglądała przygoda Kotlewskiego z I ligą w barwach TYTAN-a. Odszedł jako niechciany, ale wraca by być liderem zespołu. Dobry w obronie i ataku, świetnie ustawia się pod deską. Najlepszy zawodnik okresu przygotowawczego i nasz kandydat na gwiazdę zespołu. Waleczny i wszechstronny powinien szybko stać się ulubieńcem miejscowej publiczności.

Sławomir Klocek

Doskonale nam znany z ostatniego I-ligowego sezonu. W ostatnim roku wywalczył awans do I ligi wraz z ŁKS-em Łódź. Powinien być jednym z najważniejszych zawodników zespołu. Aktualnie kończy leczenie kości śródstopia i do gry powinien być gotów w 3.kolejce sezonu. W TYTAN-ie odgrywać będzie ważniejszą rolę niż w Łodzi, gdzie był żelaznym rezerwowym.

Hubert Makuch

Trafił do Częstochowy z Kielc. Rozgrywający cechuje się dynamiczną grą i próbami wejść pod kosz. Dysponuje dobrym kozłem, jednak nie imponuje rzutem. Z Kielc dochodzą głosy o egoistycznej grze zawodnika, który nie lubi rozstawać się z piłką. Pogłoski zweryfikuje boisko, a Makucha jeszcze nie mieliśmy okazji oglądać w Częstochowie. Potrafił jednak pokazać się z dobrej strony we wcześniejszych sparingach i jeżeli wkomponuje się w zespół może okazać się ważną częścią drużyny.

Przemsyław Ociepa

Kolejny wychowanek Roberta Pęczaka. Młody rozgrywający był liderem szkolnej drużyny Norwida prowadzonej przez trenera Chądzyńskiego i wyróżniał się także w Lidze Okręgowej w barwach Sportowca. Jeśli będzie dostawał regularne szanse gry wkrótce powinien przynosić drużynie wiele pożytku. Ma się od kogo uczyć, ale musi czasami grać by nauka nie poszła w las.

Robert Pęczak

Weteran częstochowskiej koszykówki. Bardzo dobry trener młodzieży, a przy tym wciąż potrafi grać na wysokim poziomie. Boiskowy cwaniak, lubi grać na granicy przepisów, a jego markowym zagraniem jest wymuszanie fauli ofensywnych. Z pewnością ma ogromny wpływ na własnych wychowanków, którzy aktualnie grają w zespole. W tym roku czeka go walka o miejsce w podstawie z Makuchem, ale waleczności akurat „Iniokowi” odmówić nie można.

Jakub Prokop

Najlepszy drybling w zespole. W III lidze charakteryzowały go dynamiczne wejścia pod kosz i niekonwencjonalne zagrania. Zdecydowanie jeden z najefektowniej grających zawodników. Dwukrotny uczestnik Meczu Gwiazd Ligi Okręgowej nie ma jednak większych szans na grę w II lidze mimo postępów jakie poczynił w ostatnim sezonie.

Janusz Sośniak

Paolo Maldini częstochowskiej koszykówki. Drużyna musi mieć kapitana i trudno wyobrazić sobie TYTAN bez „Sosa”. Nieustępliwy i charakterny, często wykłóca się z sędziami. Jako zawodnik wciąż w dobrej dyspozycji. Również zmuszony będzie występować czasem jako center, ale ogromny bagaż doświadczeń i spryt pozwolą Sośniakowi odnaleźć się pod koszem. Poza boiskowa rola jest nie do przecenienia. Młodzi mogą się od niego uczyć podejścia do gry i obowiązków. Na boisku także widać kto jest kapitanem i kto ma najwięcej do powiedzenia.

Dawid Sztajner

Ostatni z wychowanków Pęczaka z rocznika 1989. Ostatnie sezony przesiedział w Krakowie i okres pracy w Wiśle dobrze zrobił młodemu skrzydłowemu. Widać jeszcze wiele braków, które jednak wynikają głównie z braku doświadczenia. To oznacza tylko jedno. Sztajner powinien czynić regularne postępy w trakcie sezonu. Z pewnością jest to koszykarz, który w przyszłości może zostać ważnym ogniwem naszej drużyny.

Dariusz Szymczyk

Szybki, zwinny i waleczny. Nie punktuje, ale jest nieustępliwy w obronie. Zdecydowanie daje trenerowi szerszy wachlarz możliwości. W tym roku jednak tłok na obwodzie powinien zredukować minuty Szymczyka. Zawodnik jednak będzie pracować by grać jak najczęściej. Oby tylko nie zabierał minut młodym zawodnikom w rozstrzygniętych końcówkach. W przypadku kiedy wynik nie będzie jeszcze rozstrzygnięty jego III-ligowe doświadczenie może się przydać.

Dariusz Szynkiel

Profesor. Zdaje się, że truchta, a nie biega, ale kiedy dostaje piłkę i tak jest na ogół niepilnowany. Ciągle mógłby kręcić filmy instruktażowe o rzutach z dystansu. Tak ułożona ręka to dar, z którego „Szyna” korzysta bez skrupułów. Niejednokrotnie ucierał nosa młodszym rywalom i tym, którzy już wysyłali go na emeryturę. Z pewnością nie gra za nazwisko czy zasługi. Wciąż jest ważnym ogniwem zespołu i widać, że gra w koszykówkę wciąż daje mu dużo radości.

Radosław Tomzik

Jedyny center w zespole. W tym roku będzie musiał zmagać się z większymi niż dotychczas rywalami. „Łosiu” powinien sobie jednak dać rade. Dobry na zbiórce, ale punktuje niezwykle nierówno. Rywale jednak przeklinać będą dzień, w którym Tomzik pod koszem będzie nie do zatrzymania, bo potrafi przechylić wtedy szale zwycięstwa na korzyść swojego zespołu.

Łukasz Wojciechowski

Szybko stał się częścią drużyny. Widać, że gra w zespole z Częstochowy daje mu dużo radości. Pseudonim „Wojownik” idealnie oddaje charakter zawodnika, który okazał się żądłem kontry. Kiedy piłka zmienia właściciela momentalnie znajduje się z przodu. Niezwykle szybki sam także często „okrada” rywali. Pogodny i zawsze uśmiechnięty. Podczas meczu z Albą z uśmiechem na twarzy znosił uwagi na swój temat wygłaszane przez trenera gości. W tym roku będzie jednym z najważniejszych zawodników zespołu, bo jako zawodnik młodzieżowy musi dostać swoje minuty. I dobrze.

Łukasz Wolnik

Silny skrzydłowy potrafi ugrać swoje pod koszem i dorzucić punkty z półdystansu. „Balbina” powinien jednak nadrobić zaległości treningowe spowodowane pobytem zagranicznym. Ostatni rok łapie się jako zawodnik młodzieżowy i te minuty powinien wykorzystać jak najlepiej. Nie można jednak mówić, że zawodnik gra tylko ze względu na wiek, bo z pewnością dużo wnosi do zespołu. Był jednym z największych zaskoczeń poprzedniego sezonu.

Trener Jacek Chądzyński

Turniej Otwarcia Sezonu pokazał, że takiego zawodnika jakim był Jacek Chądzyński w drużynie brakuje. Jakim będzie trenerem? Czas pokaże. Z pewnością jednak zasługuje na szanse. W sytuacji gdy klubu nie stać na utrzymanie zespołu juniorów wymaganie trenera ze znanym nazwiskiem byłoby szaleństwem. Chądzyński doskonale zna drużynę, w której jeszcze przed rokiem grał. Nie ma problemów z przejściem z parkietu na ławkę rezerwowych. Trener chce cieszyć się każdą minutą w II lidze, a radość z gry to od wielu lat główny atut TYTAN-ów. Chądzyński powinien zdać egzamin.

Skład:

Zawodnik Wiek Pozycja Wzrost Poprzedni klub
Marcin Bluma 19 skrzydłowy 197 Śląsk II Wrocław
Dawid Jarecki 27 skrzydłowy 198 AZS WSZ Częstochowa
Adam Karkoszka 27 obrońca 188 AZS WSZ Częstochowa
Wojciech Kotlewski 24 skrzydłowy 193 MCKiS Jaworzno
Sławomir Klocek 24 obrońca 191 ŁKS Łódź
Hubert Makuch 23 rozgrywający 179 UMKS Kielce
Przemysław Ociepa 19 rozgrywający 179 Sportowiec Częstochowa
Robert Pęczak 38 rozgrywający 182 Maskpol Panki
Jakub Prokop 25 rozgrywający 184 Maskpol Panki
Janusz Sośniak 37 skrzydłowy 195 Wychowanek
Dawid Sztajner 19 skrzydłowy 200  Wisła Kraków
Dariusz Szymczyk 27 rozgrywający 180 AZS WSZ Częstochowa
Dariusz Szynkiel 39 obrońca 192 Lafarge Kielce
Radosław Tomzik 26 center 202 AZS WSZ Częstochowa
Łukasz Wojciechowski 20 obrońca 188 Stal II Ostrów
Łukasz Wolnik 22 skrzydłowy 195 Maskpol Panki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *