Przyjeżdżają ” Chemicy”.

Częstochowski Raków tym razem swój mecz rozegra już w najbliższą środę. Po raz drugi w tym sezonie będzie walczył o punkty w środku tygodnia. Na Limanowskiego przyjeżdża Chemik Police. Mecz odbędzie się w ramach czternastej kolejki spotkań o Mistrzostwo drugiej ligi grupy zachodniej.

Częstochowianie jak i Policzanie w tym sezonie już raz swoje mecze rozgrywali w środę. Całe zdarzenia miały miejsce 3września, wtedy to Raków wygrał w Tychach z GKS-em 4:0, natomiast Chemik Police uległ na wyjeździe MKS-owi Kluczbork 1:4.

Drużyna Chemika Police po trzynastu rozegranych kolejkach uzbierała na swoim koncie szesnaście punktów. Na wyjazdach zdobyła osiem punktów. Wygrała dwukrotnie ( z Zagłębiem Sosnowiec 1:0 i Zawiszą Bydgoszcz 3:1), zremisowała także dwukrotnie ( z Kotwicą Kołobrzeg 2:2 oraz Lechią Zielona Góra 1:1) i dwa spotkania przegrała ( ze wspomnianym wcześniej MKS-em Kluczbork 1:4 i Pogonią Szczecin 1:2). Jak widać po osiągniętych wynikach jest to zespół nieobliczalny i niewygodny.

Dotychczas najskuteczniejszym strzelcem drużyny prowadzonej przez Marka CzerniawskiegoPrzemysław Ciołek były zawodnik Floty Świnoujście oraz Marek Sajewicz pozyskany w letnim okienku transferowym z niemieckiego TSV Essingen. Obaj mają na swoim koncie po cztery trafienia.

W drużynie Chemika Police występuje zawodnik rodem z Wybrzeża Kości Słoniowej, mowa tutaj o Aboubakar Bouba Traoré. Dotychczas wystąpił On we wszystkich dwunastu meczach i to przez pełne 90 minut! Strzelił w nich dwa gole. W przeszłości reprezentował barwy klubów francuskich takich jak m.in. : US Créteil-Lusitanos, Stade Lavallois Mayenne FC i ostatnio UJ Alfortville.

Przed podopiecznymi Leszka Ojrzyńskiego kolejna szansa na zdobycie trzech oczek i polepszenia nastrojów przed częstochowską, swoją publicznością. Po ostatnim meczu rozgrywanym u siebie 28 września z Elaną Toruń nastroje nie były najlepsze, bowiem tamto spotkanie Rakowianie przegrali w stosunku 0:1. Na papierze i w rzeczywistości faworytem środowej potyczki są częstochowianie. Pamiętajmy jednak, że sport bywa nie przewidywalny. Miejmy nadzieję i gorąco w to wierzmy, że jutro to Raków po końcowym gwizdku będzie się cieszył z trzech punktów.

Mecz Rakowa Częstochowa z KP Chemikiem Police odbędzie w środę 8 września o godzinie 15:00 na Miejskim Stadionie Piłkarskim przy ulicy Limanowskiego 83.

Bilety w cenach: 7 złotych normalny i 5 złotych ulgowy będą do nabycia w kasach stadionu Rakowa przed samym meczem.

Program 14. Kolejki spotkań o Mistrzostwo drugiej ligi, grupy zachodniej:

Raków Częstochowa – KP Chemik Police, g.15:00
MKS Kluczbork – Zagłębie Sosnowiec, g.15:00
Elana Toruń – Polonia Słubice, g.15:00
Czarni Żagań – Unia Janikowo, g.15:30
Jarota Jarocin – Nielba Wągrowiec 15:30
Miedź Legnica – Victoria Koronowo, g.16:00
GKS Tychy – Gawin Królewska Wola, g.16:00
Pogoń Szczecin – Kotwica Kołobrzeg, g.18:00
Zawisza Bydgoszcz – Lechia Zielona Góra, g.20:00

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *