AZS – Resovia Rzeszów

W najbliższy poniedziałek w ramach 6 kolejki PlusLigi AZS Częstochowa zmierzy się na własnym boisku z ekipą Resovi Rzeszów. Spotkanie to pod każdym względem zapowiada się bardzo interesująco. Kibiców szczególnie interesuje powrót pod Jasną Górę byłych Akademików – Gierczyńskiego, Wiki oraz Woickiego.

Poniedziałkowe spotkanie zapowiada się bardzo częstochowsko. Oprócz wymienionych już Gierczyńskiego, Wiki oraz Woickiego, do hali Polonia wracają także Bartosz Gawryszewski oraz Krzysztof Ignaczak.
Najbardziej interesuje jednak sama postawa zawodników. Rzeszowianie do tej pory nieco zawodzą zarówno w rozgrywkach ligowych, jak i w Challenge Cup, z którym pożegnali się już w pierwszej rundzie. W lidze Resovia ugrała na razie 10 punktów w 5 spotkaniach. Punkty zdobywali przede wszystkim kosztem zdecydowanie słabszych rywali – Delecty, Jadaru oraz Politechniki Warszawskiej. W pojedynkach z ZAKSĄ Kędzierzyn oraz Skrą Bełchatów musieli uznać wyższość rywali.
Jak rzeszowianie zaprezentują się w pojedynku z AZS-em? Zawodnikom na pewno będzie zależało, aby w Częstochowie wypaść jak najlepiej. Jak sami mówią, dla wielu jest to przecież drugi dom.
Zadanie to to łatwych jednak należeć nie będzie. Akademicy, mimo słabszego początku rozgrywek, wyraźnie zaczęli łapać wiatr w żagle. Świadczy o tym przede wszystkim ostatni mecz z Jastrzębskim Węglem. Jeśli zagrają na swoim poziomie i bez zbędnej presji, powinni powalczyć o zwycięstwo.

Spotkanie w poniedziałek, 24 listopada o godzinie 18. Transmisję przeprowadzi Polsat Sport.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *