Historia w odcinkach: Piłkarska Gwiazdka 2006.

W 2003 roku odbył się ostatni Turniej Piłkarski pod szyldem „ Magicznego Turnieju”, by dokładnie dopiero za trzy lata zostały reaktywowane tego typu imprezy sportowe ale noszące już inne nazewnictwo.

W 2006 roku po raz kolejny przy nieocenionej pomocy wychowanka Rakowa Częstochowa i zawodnika Legii Warszawa, Jacka Magiery , mogła się odbyć po raz czwarty tego typu impreza piłkarska wraz z zaproszonymi znanymi polskimi piłkarzami i gwiazdami show-buisnessu. Oprócz tego wybitnego wychowanka Rakowa, trudu organizacji tej piłkarskiej imprezy podjęli się złoci medaliści Rakowa Częstochowa ze Spartakiady Młodzieży z turnieju rzeszowskiego z roku 1985 : Krzysztof Kołaczyk , Grzegorz Lelonek i Cezary Suchan .

Impreza ta była dla wielu okazją spotkania się po ponad dwudziestu latach.

W Turnieju wzięło udział aż sześć drużyn:
Team Jacka Magiery
Team Jakuba Błaszczykowskiego
Złota Drużyna Rakowa Częstochowa
Raków Częstochowa
Reprezentacja piłkarskich, klubów częstochowskich
Luminex , w składzie tej drużyny wystąpili częstochowscy przedsiębiorcy.

Ostatecznie w całym Turnieju triumfowała drużyna z Jakubem Błaszczykowskim na czele, która pokonała Team Jacka Magiery 8:1. W meczu o trzeciej miejsce Raków Częstochowa pokonał Złotą Drużynę Rakowa Częstochowa ‘ 85 2:0.

Konferansjerem „ Piłkarskiej Gwiazdki 2006” był znany dziennikarz telewizyjny Irek Bieleninik .

Kibice, którzy wówczas przybyli w to grudniowe popołudnie w 2006 roku na żywo z trybun mogli podziwiać takich zawodników jak: Jacek Magiera , Jakub Błaszczykowski , Marcin Baszczyński , Marcin Wasilewski , Sławomir Majak , Radosław Gilewicz , Piotr Świerczewski , Konrad Gołoś , Piotr Lech , Marcin Bojarski oraz Wojciech Szala .

W czasie trwania zawodów odbyły się różnego rodzaju imprezy towarzyszące. Były licytacje koszulek piłkarskich ( m.in. Jakuba Błaszczykowskiego ), oraz konkursy z nagrodami dla publiczności.

Skutkiem spotkania się po ponad dwudziestu latach było zawiązanie się grupy inicjatywnej, której głównym celem było zbudowanie „ nowej jakości” w piłce nożnej w regionie częstochowskim. Takim oto sposobem narodziła się „ Akademia Piłki Nożnej” , której prezesem został znakomity przed laty piłkarz i wychowanek Rakowa Częstochowa a także wspaniały człowiek i nie boję się absolutnie tego napisać, wzór do naśladowania Krzysztof Kołaczyk .

Zdjęcia z tej imprezy do obejrzenia >>TUTAJ<<

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *