I Warsztaty tematyczne dla trenerów piłki nożnej.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom środowiska trenerskiego naszego okręgu Częstochowski Okręgowy Związek Piłki Nożnej przy wsparciu organizacyjnym Akademii Piłki Nożnej uruchamia program cyklicznych spotkań o charakterze warsztatów szkoleniowych mających na celu przybliżanie, poprzez udział w zajęciach teoretycznych i praktycznych, różnych aspektów szkoleniowych związanych z wykonywaniem pracy trenera piłki nożnej.

We współczesnym szkoleniu sportowym, biorąc pod uwagę liczbę dni treningowych w ciągu roku oraz ilość wykonanej pracy, planowanie pracy zasługuje na szczególną uwagę.Toteż planowanie treningu sportowego obok przygotowania techniczno – taktycznego oraz kontrola procesu treningowego i stanu organizmu zawodnika należą do najważniejszych czynności zawodu trenera.

Innym ciekawym zagadnieniem do poznania biorąc pod uwagę atut w postaci szybkości, która w obecnej piłce nożnej liczy się najbardziej będzie obszar wiedzy dotyczący prawidłowej pracy trenera i zawodnika nad techniką biegu.

O tym jak projektować i realizować elementy treningu w postaci mezo i mikrocykli treningowych oraz techniki biegu, przekonamy się już na
I Warsztatach Tematycznych organizowanych przez Częstochowski Okręgowy Związek Piłki Nożnej oraz Klub Sportowy Akademię Piłki Nożnej , które odbędą się w dniu 28 listopada ( piątek) w Zespole Szkół. im Cypriana Kamila Norwida przy ulicy Jasnogórskiej 8 , w godzinach 17:00- 20:00.

Ramowy Plan Warsztatów

Blok teoretyczny

1. Mezocykle i Mirocykle treningowe dla zawodników klas rozgrywkowych niższych- trenujących od 3 do 4 dni w tygodniu.

Zajęcia będzie prowadził Marek Wleciałowski , trener Piasta Gliwice

2. Technika biegu: Trening wytrzymałościowy czy siłowy?

Zajęcia będzie prowadził dr Jerzy Wielkoszyński – fizjolog sportowy, specjalista od przygotowania motorycznego piłkarzy.

Blok praktyczny

1. Prezentacja elementów istotnych w technice biegu.
2. Prezentacja wybranych ćwiczeń treningowych.

Wstęp na warsztaty jest wolny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *