Jura Park – AZS WSZ 91:81

Drużyna Jura Parku Częstochowa na własnym parkiecie ograła AZS WSZ Polonię II Poraj 91:81. Najwięcej punktów dla wygranej ekipy zdobyli Michał Nowak i Jakub Prokop.

Początek należał do „Akademików”, którzy za sprawą Krzysztofa Korusa zdawali się kontrolować bieg wydarzeń. Już w I kwarcie zawodnicy gospodarzy bardzo często stawali na linii rzutów wolnych, a prym wiódł w tym elemencie Michał Nowak, który w całym meczu z osobistych zdobył aż 18 punktów! Swoje punkty dorzucił także Łukasz Mądry, a z każdą kolejną minutą co raz lepiej spisywał się Jakub Prokop. W II kwarcie Korusa wsparli Rafał Kubicki i Patryk Bukowski dzięki czemu do przerwy gospodarze prowadzili zaledwie 41:40.

W III kwarcie na duet Nowak-Prokop nie było mocnych. Zawodnicy razem rzucili 20 punktów w tej części meczu i osamotniony Michał Nalewajka nie zdołał sam utrzymać wyniku. Jura Park uciekł na kilkanaście punktów przewagi i wydawać się mogło, że sprawa wyniku już jest przesądzona. Ambitną postawą w obronie i świetną grą z przodu Kubickiego i Piotra Morawskiego, w ostatniej kwarcie AZS WSZ zmniejszył stratę do 4 punktów. Gospodarze nie dali sobie wyrwać zwycięstwa pewnie egzekwując rzuty wolne w końcówce spotkania i ostatecznie wygrali 91:81.

Jura Park – AZS WSZ Polonia 91:81 (23:18; 18:22; 29:16; 21:25)

Jura Park:
Nowak 37, Prokop 23, Mądry 12, Strach 7, Lisowski 5, Ogrodniczak 4, Radwański 3, Otrębski 0, Guźla 0, Szczypior 0

AZS WSZ:
Kubicki 19, Korus 16, Morawski 16, Nalewajka 12, Bukowski 6, Piech 6, Olejnik 4, Marzec 1, Jundził 1, Knapik 0

Uprzejmie prosimy osoby dysponujące wynikami, czy zdobyczami punktowymi o przesyłanie ich na adres: pawel.kowalik@sport.czest.pl